Fundacja Medicover na Gali 20-lecia Fundacji Rodzin Adopcyjnych

Wczoraj Fundacja Medicover uczestniczyła w jubileuszowej Gali 20-lecia Fundacji Rodzin Adopcyjnych. Z tej okazji zostaliśmy uhonorowani wyróżnieniem, za wieloletnią współpracę z Interwencyjnym Ośrodkiem Preadopcyjnym w Otwocku.

Nie brakowało łez wzruszeń i wspaniałych wspomnień ponieważ Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny jest miejscem wyjątkowym na skalę światową, otaczającym opieką niemowlęta, którymi nie chcą, nie potrafią lub nie mogą zajmować się rodzice.

W czasie swojej wieloletniej działalności, IOP pomógł blisko 1300 dzieciom, które adoptowało 1161 rodzin. A IOP to również specjalne programy pomocowe dla rodzin potrzebujących wsparcia. W programie „Pomoc Rodzinie” przekazano ponad 700 tys zł dla 100 rodzin, w formie wsparcia w sytuacji kryzysowej, reintegracji i pomocy materialnej, w celu zapobiegania porzucenia dziecka. W programie edukacyjno – wypoczynkowym dla dzieci z rodzin w sytuacji kryzysowej „Jaś i Małgosia” ufundowano wakacje dla 60 dzieci. Z programu „Grupy Wsparcia” dla rodzin adopcyjnych i zastępczych skorzystało 75 rodziców i ponad 120 dzieci.

Stworzono program „FASada” – punkt diagnostyczno- konsultacyjny dla rodzin wychowujących dzieci po prenatalnej ekspozycji na alkohol, z którego skorzystało ponad 120 dzieci.

Jesteśmy dumni i bardzo szczęśliwi, że możemy pomóc tej pełnej serca i oddanych ludzi placówce, włączyć się w przedsięwzięcie remontu, by pomóc w potrzebnej i pięknej odmianie przestrzeni, w której mieszkają na co dzień maleńcy podopieczni Ośrodka.

Kategorie: Dziennik budowy

Powiązane Posty

Dziennik budowy

Wielki remont IOP zakończony! Zapraszamy na FILM

W terminie od 20 listopada do 15 grudnia 2017 roku trwał generalny remont placówki, koordynowany przez Fundację Medicover. W to skomplikowane przedsięwzięcie bezinteresownie zaangażowało się ponad 50 firm, więcej niż 150 dobroczyńców, a także sztab Czytaj więcej…

Dziennik budowy

Najlepsze życzenia świąteczne!

Maluszki czas Świąt spędzają w pięknie odmienionym przez nie jednego, a wielu cudownych Mikołajów, miejscu. W ten wyjątkowy dla nas wszystkich czas, gdy marzenia naprawdę się spełniają, przyjmijcie Państwo najlepsze życzenia świąteczne od Fundacji Medicover Czytaj więcej…

Dziennik budowy

Jakie potrzeby mają dzieci z IOP?

Pani Mirosława Romanowska, Psycholog Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku o tym, co charakteryzuje dzieci, które tu mieszkają i dlaczego to tak ważne, by zapewnić im jak najlepsze, bezpieczne warunki i pełną skupienia uwagę.