Fundacja Medicover doceniona potrójnie The International CSR Excellence Awards 2017

Niezwykle miło nam poinformować, że Fundacja Medicover została uhonorowana prestiżowymi nagrodami w międzynarodowym konkursie „The International CSR Excellence Awards 2017”. W tegorocznej, piątej edycji tego plebiscytu otrzymaliśmy aż trzy statuetki:

  • Złoto – za Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!, prowadzony od 2014 roku wśród gimnazjalistów i ich rodzin, walczący z nadwagą i otyłością młodzieży, przeciwdziałający zachorowaniu na cukrzycę typu 2; w jego ramach przebadanych zostało już ponad 20 tys. gimnazjalistów, a prawie 3 tys. Fundacja Medicover objęła specjalistyczną opieką indywidualną.
  • Srebro – za całokształt działań charytatywnych i pracy Fundacji Medicover na rzecz zdrowego, aktywnego, świadomego społeczeństwa, a także liczne projekty wolontariatu pracowniczego; w 2016 roku Fundacja Medicover zrealizowała 44 projekty, w które zaangażowanych było ponad 600 wolontariuszy. Liczba beneficjentów przedsięwzięć sięgnęła ponad 44 tys. Liczba zarówno inicjatyw, jak i osób zaangażowanych w działania organizacji, rośnie z roku na rok.
  • Brąz – za organizację na przełomie 2016 / 2017 roku pierwszej polskiej edycji konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii – konkursu, którego celem jest umożliwienie rozwoju i wyzwalanie kreatywności pośród studentów pielęgniarstwa, którzy podejmują się w swojej karierze zawodowej opieki nad osobami starszymi i chorującymi na demencję oraz podniesienie prestiżu tego zawodu.

Zostaliśmy docenieni w tymże konkursie już kolejny rok z rzędu. W edycji 2016, złoto nadano nam za ogół prowadzonych działań CSR-owych Fundacji Medicover. W tym roku, złote i brązowe wyróżnienie zostały przyznane Fundacji w dziedzinie „Inicjatywy”. Program PoZdro! otrzymał trzeci najwyższy wynik ze wszystkich 240 zgłoszeń z całego świata, we wszystkich kategoriach. Srebrny laur zdobyliśmy w kategorii „Filantropia”.
Wszystkie trzy statuetki mają symboliczny kształt czerwonego serca. Są wręczane rokrocznie firmom, które owo serce wyrażają swoimi działaniami. Nagrody w imieniu Fundacji Medicover odebrał Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji, podczas uroczystej ceremonii 9 czerwca 2017 roku w Pałacu Westminsterskim w Londynie.
„The International CSR Excellence Awards” jest międzynarodowym konkursem dla firm i instytucji odpowiedzialnych społecznie. Organizowany jest od 2013 roku i skupia firmy z całego świata, wyłaniając i prezentując najlepsze praktyki CSR. W gronie zwycięzców znalazły się m.in. takie firmy jak: Megaworld Foundation, Synergy Vision czy SAP.
Więcej informacji o tegorocznej edycji konkursu: www.csrawards.co.uk/winners-2017

Comments are closed.