Gmina Wąwolnica dołączyła do Programu PoZdro! Zapraszamy uczniów na bezpłatne badania 25 kwietnia

Gmina Wąwolnica, w województwie lubelskim, podjęła współpracę z Fundacją Medicover w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro! Bezpłatne badania przesiewowe, sprawdzające stan zdrowia uczniów klas I gimnazjum odbędą się we wtorek, 25 kwietnia 2017 roku, na terenie lokalnego Gimnazjum.
Uczniów klas I Gimnazjum w Wąwolnicy zapraszamy do całkowicie bezpłatnych i dobrowolnych badań przesiewowych, przeprowadzanych w ramach Programu PoZdro! na terenie szkoły przez wykwalifikowane pielęgniarki Fundacji Medicover. Już 80% rodziców wyraziło zgodę na udział dziecka w badaniach, ale zapraszamy i zachęcamy do tego wszystkich rodziców pierwszoklasistów z gimnazjum w Wąwolnicy! Jest jeszcze szansa na udział dziecka w badaniach.
Wystarczy przekazać podpisaną zgodę na przebadanie do wychowawcy klasy. Zgoda na badania dostępna jest u wychowawcy oraz tutaj: www.bit.ly/PoZdro-zgoda-badania
Nieinwazyjne badania przesiewowe PoZdro!, za zgodą rodzica (opiekuna), realizowane będą na terenie Gimnazjum w Wąwolnicy, Rynek 24 A. Trwać będą ok. 20 min. i obejmą: ocenę ostrości widzenia, postawy ciała wraz z badaniami płaskostopia za pomocą podoskopu komputerowego, sprawności krążeniowo-oddechowej, masy i składu ciała wagą do bioimpedancji oraz pomiar ciśnienia tętniczego. Zapraszamy do obejrzenia Prezentacji Programu PoZdro! dla Rodziców, pokazującej na czym polega Program oraz badania przesiewowe wśród gimnazjalistów na terenie szkoły:

Zachęcamy również do poznania historii Szymona, u którego podczas badań przesiewowych PoZdro! wykryto wadę serca:

Wszystkim uczniom, którzy w wyniku badań przesiewowych zostaną zakwalifikowani do grupy ryzyka chorób cywilizacyjnych i cukrzycy typu 2, a także ich rodzinom, Fundacja Medicover zaoferuje bezpłatny udział w cyklu 2-letniej, kompleksowej opieki prowadzonej przez zespół specjalistów: lekarza, specjalistę od aktywności fizycznej, dietetyka i psychologa. Program przewiduje również bezpłatne warsztaty edukacyjne i zajęcia sportowe dla dzieci i rodzin. Zapraszamy do obejrzenia filmu z treningu piłki ręcznej poprowadzonego przez drużynę MKS Selgros Lublin, dla młodzieży uczestniczącej w Programie PoZdro! w Lublinie:

Zarówno władze Gminy Wąwolnica, jak i Fundacja Medicover, wierzą, że współpraca w ramach Programu PoZdro! doprowadzi do trwałej poprawy stanu zdrowia uczniów I klas Gimnazjum z terenu gminy, poprzez zmniejszenie ryzyka wystąpienia cukrzycy oraz innych chorób cywilizacyjnych, a także podniesienie wiedzy dzieci i całych rodzin na temat zdrowego stylu życia.
Celem jest również zaangażowanie środowiska szkolnego w promocję prozdrowotnych zachowań, między innymi poprzez szkolenia dla nauczycieli oraz edukacyjne zajęcia dla uczniów.

Comments are closed.