Zakłady

OPIEKI ZDROWOTNEJ

CZY ZNACIE PAŃSTWO DANE DOTYCZĄCE PROBLEMÓW
ZDROWOTNYCH DZIECI
W SZKOŁACH NA TERENIE PAŃSTWA MIASTA/GMINY?

WSPANIALE!

Chętnie wesprzemy Was w realizacji zadań pielęgniarki szkolnej w zakresie profilaktyki chorób, promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej (Ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami rozdział 3 art. 15 pkt 4).

PROPONUJEMY:

MOŻESZ TO ZMIENIĆ!

Chcielibyście precyzyjnie diagnozować potrzeby zdrowotne dzieci w Państwa mieście/gminie i wprowadzić gabinet pielęgniarki szkolnej w XXI wiek?

Poznajcie Elektroniczny System Medycyny Szkolnej (ESMS)

Sprawdź co mówią o nas

Pan Piotr - Jestem osobą, która lubiła uprawiać sport, działała w organizacjach sportowych, a teraz jest w ciągłym ruchu co daje możliwości obserwacji jak niewielkie jest w dzisiejszych czasach zainteresowanie sportem wśród dzieci. Informacje płynące ze środowiska sportowego, jak również od lekarzy mówią ,że coraz więcej uczniów ucieka od uprawiania sportu (zajęć lekcyjnych z WF). Z badań Fundacji Medicover wynika, że ok. 65% uczniów w wieku 13-14 lat, ma zaledwie dostateczną, słabą i bardzo słabą wydolność fizyczną. Zadawałem sobie pytanie co jest przyczyną takiej sytuacji. Druga sprawa to brak świadomości rodziców lub brak czasu aby, zainteresować się wynikami badań przesiewowych dzieci czy ich niewłaściwymi nawykami. Zastanawiałem się, jak szkoły oraz samorząd mogą wesprzeć rodziców i zaoferować im przejrzyste informacje o stanie zdrowia ich dzieci - ESMS okazał się odpowiedzią na to wyzwanie. Informacja o systemie informatycznym Elektroniczny System Medycyny Szkolnej zainteresowała mnie i postanowiłem zapoznać się z nią i przekonać władze miasta, że warto w ten program zainwestować. Uważam, że dzięki ESMS i przeprowadzonym badaniom można będzie precyzyjniej podejmować działania profilaktyczne a to w przyszłości da nam zdrowsze pokolenie. Dodatkowo jest to ułatwienie pracy higienie szkolnej, gdyż to narzędzie daje wiele możliwości organizacji pracy. Cieszę się że jako pierwsi w województwie dolnośląskim wprowadziliśmy gabinety pielęgniarskie w XXI wiek. Pierwsze badania pokazały w jakim zakresie mamy problem, i że musimy kontynuować badania i wspieranie rodziców. Uczniowie są bardzo zadowoleni i zainteresowani nowym sposobem prowadzenia badań przesiewowych, a higienistka szkolna ma praktyczny, nowoczesny instrument do diagnozy oraz argumenty w rozmowach z rodzicami na temat zdrowia ich dzieci.