Złoto dla Fundacji Medicover podczas The International CSR Excellence Awards 2016

Decyzją Kapituły konkursu The International CSR Excellence Awards, Fundacja Medicover otrzymała złotą statuetkę The International CSR Excellence Awards. Nagroda przyznana została za całokształt działalności charytatywnej Fundacji.
Cieszy nas kolejna nagroda dla Fundacji – złota statuetka International CSR Excellence Awards. Pokazuje to, że nasze działania na rzecz zdrowego społeczeństwa są potrzebne i zauważane. To także motywacja do dalszej pracy, podejmowania nowych wyzwań i wyznaczania sobie coraz ambitniejszych celów w pracy nad zdrowszym jutrem – powiedział Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji Medicover.
Fundacja Medicover została nagrodzona za swoje działania charytatywne na rzecz promowania zdrowego trybu życia oraz działania w ramach wolontariatu pracowniczego. Wśród realizowanych projektów na szczególną uwagę zasługuje Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro! – największy z obecnie realizowanych przez Fundację projektów.
Do pozostałych praktyk należą m.in.: charytatywny Rajd Rowerowy „Razem Przeciwko Cukrzycy Typu 2”, wsparcie dla Kliniki Budzik Ewy Błaszczyk, organizacja Wigilii w Domu Dziecka im. Korczaka w Warszawie, wsparcie dla Ośrodków Preadopcyjnych w Otwocku i Częstochowie oraz inicjatywa Medicover Runners – projekt skierowany do pracowników Grupy Medicover.
Jury doceniło także międzynarodowe projekty Fundacji, w tym m.in.: wsparcie dla obywateli Ukrainy, którzy ucierpieli podczas konfliktu zbrojnego w swoim kraju oraz wsparcie dla szpitala w Demokratycznej Republice Kongo, a także działalność wydawniczą Fundacji. Wydawany od 2014 roku MedMagazyn, dwumiesięcznik poświęcony zdrowiu, cieszy się rosnącą popularnością nie tylko wśród pracowników Grupy oraz pacjentów Medicover. Od zeszłego roku dostępny jest także w regularnej sprzedaży w salonach prasowych InMedio.
W roku 2015 Fundacja Medicover zrealizowała 35 projektów, w które zaangażowanych było ponad 500 wolontariuszy. Liczba ich beneficjentów sięgnęła ponad 15 000.
The International CSR Excellence Awards jest międzynarodowym konkursem dla firm i instytucji odpowiedzialnych społecznie. Organizowany jest od 2013 roku i skupia firmy z całego świata. W gronie zwycięzców znalazły się m.in. takie firmy jak: Carlsberg, Royal Mail, czy CISCO Systems.

Comments are closed.