Fundacja Medicover – organizacja pożytku publicznego

Logo Fundacja Medicover
Cukrzyca nie boli i atakuje po cichu. Zbiera żniwo naszych codziennych zaniedbań – braku aktywności fizycznej, siedzącego trybu życia, niewłaściwego odżywania, kiepskiej jakości produktów spożywczych oraz przetworzonej żywności, nadwagi (kalkulator właściwej masy ciała), nadciśnienia i zaburzeń snu. Czasami towarzyszą jej objawy, jednak często choroba ujawnia się dopiero, gdy jest już w zaawansowanej fazie. Zdecydowanie cukrzyca to epidemia XXI w. rozwijająca się z zawrotną dynamiką – co roku ilość chorych rośnie aż o 2,5%.
Czy cukrzyca zagraża także Tobie? Być może. Mamy jednak dobrą wiadomość – stan przedcukrzycowy jest stanem odwracalnym. Warunek jest jeden – musi zostać odpowiednio wcześnie wykryty. Na początek warto odpowiedzieć na kilka ważnych pytań dotyczących stylu życia:
  • czy ćwiczysz co najmniej 30 minut każdego dnia?
  • czy do Twojej diety regularnie włączasz owoce i / lub warzywa?
  • czy kontrolujesz ciśnienie krwi i wyniki są w normie?
  • a może obserwujesz u siebie niepokojąco podwyższony poziom glukozy we krwi?
Odpowiedzi na te pytania to wstęp do zadbania o własne zdrowie, samopoczucie i komfort życia. Cukrzyca prowadzi do wielu powikłań o charakterze ostrym lub przewlekłym, którym na szczęście możesz zapobiec. Z myślą o gdańszczanach Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień realizuje Gdański Program Profilaktyki Cukrzycy.

Wykonaj kilka prostych kroków i sprawdź, czy cukrzyca zagraża także Tobie.

Oszacuj ryzyko

Jesteś mieszkańcem Gdańska lub gminy Stegna w wieku 18+? Wypełnij krótki test i sprawdź, czy jesteś w grupie ryzyka.

Wykonaj badanie laboratoryjne

Jeżeli wyniki testu zostały zakwalifikowane jako niepokojące, skorzystaj z bezpłatnego badania obciążenia glukozą (OGTT) lub standardowego badania glukozy na czczo we wskazanym ambulatorium na terenie Gdańska.

Weź udział w bezpłatnym, rocznym Programie

Jeżeli wyniki badań okażą się alarmujące zaprosimy Cię do udziału w Programie. Zostaniesz otoczony kompleksową opieką przez interdyscyplinarny zespół ekspertów.
W ramach projektu każdy uczestnik otrzyma:
Roczną opiekę interdyscyplinarnego zespołu:
2 konsultacje pielęgniarskie,
2 konsultacje lekarskie,
3 konsultacje z dietetykiem i fizjoterapeutą,
Analizę składu ciała,
Zestaw ćwiczeń indywidualne dobrany do potrzeb pacjenta
Dostęp do grupowych i indywidualnych szkoleń
Zajęcia sportowe

Indywidualne wsparcie Opiekuna Uczestnika

„Osoby ze zdiagnozowanym stanem przedcukrzycowym rozpoczną bezpłatny roczny program wsparcia, w ramach którego objęci zostaną opieką lekarza, pielęgniarki, dietetyka oraz fizjoterapeuty. W ramach projektu przewidziane są również ciekawe warsztaty edukacyjne online oraz szeroko pojęta praktyczna edukacja zdrowotna.”– mówi koordynatorka projektu Grażyna Cieślak.

Być może to wiosna zachęca Cię do sprawdzenia stanu zdrowia, może to świadomość niebezpieczeństw związanych z chorobą, a może obserwujesz u siebie pierwsze niepokojące sygnały stanu przedcukrzycowego.
To już ostatni dzwonek – rekrutacja do Programu trwa do końca czerwca tego roku. Wypełnij test https://findrisk.bezcukrzycy.gdansk.pl/ i sprawdź czy stan przedcukrzycowy dotyczy także Ciebie.

Dowiedz się więcej na https://bezcukrzycy.gdansk.pl/

*Gdański Program Profilaktyki Cukrzycy program polityki zdrowotnej dotyczący prewencji cukrzycy typu 2 u osób w wieku aktywności zawodowej na terenie Miasta Gdańska i Gminy Stegna.

Program realizowany jest na zlecenie Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień.
Tel. 660 641 805
info@bezcukrzycy.gdansk.pl
facebook.com/gdanskbezcukrzycy
IG gdanskbezcukrzycy

Projekt dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Skip to content