Zapraszamy serdecznie na kolejny z cyklu Warsztat NVC, czyli dobrej, pozytywnej komunikacji z dzieckiem, przygotowany specjalnie dla rodziców PoZdro!, który odbędzie się w ramach Klubu Rodzica. Tym razem, skupimy się na emocjach, złości, gniewie i braku płynnej komunikacji z nastolatkiem. Co zrobić, żeby temu zaradzić? Zapisy: karolina.kryszkiewicz@medicover.pl, 519 532 459.
Empatyczna Komunikacja, czyli jaka? Otwarta, pozytywna, nie wykluczająca, taka, by słuchać – i usłyszeć, zrozumieć, pomóc. Być dla dziecka kimś, do kogo będzie się chciało zwrócić nawet w trudnej sytuacji, ale jednocześnie zachować swoją strefę komfortu i wsłuchać się też we własne potrzeby. Pozytywna Komunikacja to taka, która mimo trudnych czasem tematów wzajemnych rozmów, niesie ładunek miłości, wsparcia, chęci rozwiązania problemów, a nie zamiatania ich pod dywan. To ważne by poznać potrzeby młodego człowieka, a te potrzeby czasem mogą nas zaskoczyć…swoją mądrością i dojrzałością. Tylko trzeba wiedzieć jak je poznać, jak otworzyć serca w rozmowie.
Spotkanie jest 4. częścią cyklu szkoleń NVC w ramach Klubu Rodzica w Warszawie. Zachęcamy do ciągłości uczestnictwa, jednak także jednorazowa obecność wiele wnosi, gdyż na każdych zajęciach rozpatrujemy inne aspekty dialogu.
Zapraszamy!
Fot. Pixabay