W Lublinie rozpoczęły się szkolenia dla osób, które przygotowują, planują i realizują żywienie zbiorowe w placówkach oświatowych. Szkolenia prowadzone są w ramach programu „Jedz z głową” i są poświęcone szczegółowej interpretacji Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie doboru środków spożywczych do posiłków przygotowywanych w placówkach oświatowych. Podczas szkolenia interpretowane są znowelizowane normy żywieniowe, ważna jego część poświęcona jest również żywieniu osób cierpiących na alergie żywieniowe. Wszystko po to, aby posiłki, które przygotowujemy były nie tylko smaczne, ale również prawidłowo zbilansowane i aby spełniały normy właściwe dla osób, dla których są przeznaczone.

Szkolenia są finansowane z budżetu miasta Lublin i realizowane przez Fundację Medicover z zachowaniem wszystkich standardów bezpieczeństwa epidemicznego. Szkolenie prowadzi pani Agnieszka Danielewicz z Instytutu Eligo.