Obejrzyj krótki film i zobacz jakie korzyści dla Twojego dziecka oraz medycyny szkolnej niesie digitalizacja badań bilansowych w szkole. Fundacja Medicover wdrożyła w szkołach podstawowych we Wrocławiu Elektroniczny System Medycyny Szkolnej we współpracy z Wydziałem Zdrowia Urzędu Miasta Wrocławia oraz Wrocławskim Centrum Zdrowia – poznaj niezależne opinie o systemie.

Wyobraź sobie, że po badaniu przesiewowym Twojego dziecka w szkole otrzymujesz dwustronicowy, elektroniczny wydruk z wynikami badania, interpretacją wyników oraz konkretnymi zaleceniami co robić w przypadku np. otyłości, nadciśnienia albo płaskostopia.

Wyobraź sobie, że w Twoim mieście realizowane są programy profilaktyczne dla dzieci dedykowane dokładnie tym problemom zdrowotnym z jakimi zmagają się dzieci w Twoim powiecie, gminie czy miejscowości. Dzięki ESMS, cyfrowemu narzędziu autorstwa Fundacji Medicover, które wychwytuje i agreguje anonimowe statystyki określające najczęstsze deficyty zdrowotne dzieci – to jest możliwe!

Fundacja Medicover od lat wspiera zdrowie dzieci i rozwój medycyny szkolnej poprzez digitalizację badań przesiewowych w szkołach. Statystyki zebrane przez Fundację Medicover pokazują, że ponad 80% uczniów bierze udział badaniach profilaktycznych w gabinetach pielęgniarskich w szkołach, przeprowadzanych w ramach bilansu zdrowia dziecka.

Dlatego, przy współpracy z samorządami i pielęgniarkami szkolnymi dostarczamy do gabinetów szkolnych Elektroniczny System Medycyny Szkolnej, system informatyczny, który pozwala na wpisanie wyników badań i generowanie nowoczesnych, czytelnych, ponadstandardowych kart zdrowia każdego ucznia. Karty przekazywane są rodzicowi lub opiekunowi dziecka.

Zapraszamy do obejrzenia 3-minutowego filmu z wdrożenia ESMS we Wrocławiu. Poznaj opinie rodziców i pielęgniarek na temat Elektronicznego Systemu Medycyny Szkolnej!