W ostatnią niedzielę, 3 kwietnia, odbyły się kolejne już, bezpłatne zajęcia sportowe dla uczestników programu PoZdro! w Gdyni i ich rodzin. Tym razem Fundacja Medicover zaprosiła swoich podopiecznych na treningi unihokeja dla dziewcząt i piłki halowej dla chłopców.
Na wydarzenie, które miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 18 w Gdyni przybyło przeszło 30 osób, chcących aktywnie spędzić niedzielne przedpołudnie. Zajęcia z unihokeja poprowadziła mistrzyni Polski w tej dyscyplinie, Agnieszka Ławicka, zawodniczka Ekstraklasy Kobiet klubu Energa Olimpia Osowa Gdańsk.
Natomiast w piłkę halową można było pograć pod okiem Marcina Łukasiaka – specjalisty aktywności fizycznej PoZdro!, byłego zawodnika piłkarskich klubów Gedania Gdańsk i Bałtyk Gdynia oraz trenera grup młodzieżowych. Był to dzień pełen emocji i pozytywnej energii 🙂
Tego typu zajęcia to nie tylko świetny sposób na poprawienie swojej kondycji fizycznej, gibkości i zręczności, ale przede wszystkim gotowy przepis na dobrą zabawę oraz możliwość nawiązania nowych przyjaźni.
W imieniu Fundacji Medicover dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą atmosferę ???? Jak widać profilaktyka cukrzycy typu 2 i innych chorób cywilizacyjnych może być naprawdę wielką przyjemnością 🙂
Do zobaczenia na kolejnych zajęciach sportowych! PoZdro!