W Gdyni trwa III i ostatnia już edycja Programu PoZdro! Fundacji Medicover. W najbliższy wtorek, 22 marca odbędzie się ostateczny termin bezpłatnych i dostępnych dla wszystkich uczniów pierwszych klas szkół gimnazjalnych badań. Wystarczy jedynie zgoda opiekuna dziecka.
Badania przesiewowe odbędą się w Centrum Medicover Sea Towers w Gdyni przy ul. Hryniewickiego 6/4, w budynku Sea Towers. Ostatni termin badań:

• 22 marca 2016, wtorek, 16.00 – 20.00

Badania są w pełni bezpłatne, nieinwazyjne, trwają około 20 minut i obejmują: badania wzroku, postawy ciała, sprawności krążeniowo-oddechowej, masy i składu ciała i są idealną okazją do sprawdzenia stanu zdrowia dziecka. Może w nich wziąć udział każdy uczeń gdyńskiego gimnazjum, uczęszczający w roku szkolnym 2015/2016 do pierwszej klasy. Jedynym wymogiem jest podpisanie zgody przez opiekuna dziecka.
Jak pokazują dane Światowej Organizacji Zdrowia, zagrożenie chorobami cywilizacyjnymi, w tym cukrzycą typu 2, jest coraz większe wśród młodych ludzi. Z Raportu Wstępnego Fundacji Medicover wynika, że prawie 70 proc. przebadanych nastolatków ma dostateczną, słabą lub bardzo słabą wydolność fizyczną, a u ponad 20 proc. odnotowano podwyższone ciśnienie. Badania przesiewowe w prosty i szybki sposób pozwalają stwierdzić, czy u danej osoby występuje ryzyko danego schorzenia. Dlatego zachęcamy wszystkich rodziców pierwszoklasistów z lubelskich gimnazjów do wyrażania zgód na udział w Programie PoZdro!