We Wrocławiu trwa I edycja Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro! Fundacji Medicover. Dla wszystkich uczniów pierwszych klas szkół gimnazjalnych, którzy nie zdążyli sprawdzić swojego stanu zdrowia, Fundacja Medicover przygotowała dodatkowy i ostatni w tym roku szkolnym termin badań. Aby wziąć w nich udział, wystarczy zgoda opiekuna dziecka.
To już ostatni termin bezpłatnych badań przesiewowych w ramach I edycji Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro! we Wrocławiu. Może w nich wziąć udział każdy uczeń wrocławskiego gimnazjum, uczęszczający w roku szkolnym 2015/2016 do pierwszej klasy. Badania są w pełni bezpłatne, nieinwazyjne, trwają około 20 minut i obejmują ocenę: ciśnienia tętniczego krwi, ostrości widzenia, sprawności krążeniowo-oddechowej oraz postawy, masy i składu ciała.
Badania przesiewowe odbędą się w Centrum Medicover GLOBIS przy ul. Powstańców Śląskich 7a, III piętro w następującym terminie:

• 23 kwietnia (sobota) 9.30 – 12.30

Badania przesiewowe to najlepszy sposób, aby stwierdzić czy u danej osoby występuje ryzyko danego schorzenia. Profilaktyka jest najważniejsza – powiedziała Katarzyna Kostuch, Koordynator Lokalny Programu PoZdro! we Wrocławiu. – Dlatego też gorąco zachęcamy wszystkich rodziców pierwszoklasistów z wrocławskich gimnazjów do wyrażania zgód na udział w Programie PoZdro!
Badanie przesiewowe pozwala nie tylko na określenie czy dana osoba znajduje się w grupie ryzyka – czasem ratuje życie.
– Warto przebadać dziecko w ramach Programu PoZdro! –powiedziała mama Szymona, gimnazjalisty, u którego podczas badań przesiewowych wykryto wadę sercaPodczas wizyty u kardiologa dowiedzieliśmy się, że to schorzenie, jeśli nieleczone, może prowadzić w najlepszym wypadku do przeszczepu serca. Syn jest już po specjalistycznym zabiegu i może znowu cieszyć się życiem.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Koordynatorem Lokalnym Programu PoZdro! we Wrocławiu pod adresem mailowym: katarzyna.kostuch@medicover.pl lub telefonicznie: 500 900 777 (od wt. do pt. w godz. 12.00 – 20.00 oraz w sob. w godz. 10.00 – 14.00).
Zgoda na udział w badaniach jest dostępna pod adresem:
www.bit.ly/PoZdro-zgoda-badania
Historia Szymona, u którego podczas badań przesiewowych wykryto wadę serca:
www.bit.ly/Historia-Szymona-PoZdro
Więcej informacji: