Dla wszystkich uczniów pierwszych klas szkół gimnazjalnych we Wrocławiu, którzy nie zdążyli sprawdzić swojego stanu zdrowia w badaniach przesiewowych PoZdro! w szkole, Fundacja Medicover przygotowała dodatkowy termin badań przesiewowych. Aby wziąć w nich udział, wystarczy rejestracja oraz pisemna goda opiekuna dziecka na badania.
We Wrocławiu trwa druga edycja PoZdro! Badania w najbliższy czwartek i piątek to ostatnia szansa na sprawdzenie stanu zdrowia dziecka. Badania przesiewowe odbędą się w Centrum Medicover GLOBIS przy ul. Powstańców Śląskich 7a, na III piętrze, wejście do budynku od strony stacji benzynowej.

• 23 marca 2017, czwartek, w godz. 15.00 – 19.00
    24 marca 2017, piątek, w godz. 15.00 – 19.00

Dodatkowe terminy są przeznaczone dla wszystkich uczniów pierwszych klas gimnazjalnych z Wrocławia, z rocznika 2016/2017, którzy nie mieli jeszcze okazji wzięcia udziału w analizie zdrowotnej w ramach Programu PoZdro! w swoich szkołach. Jedynym wymogiem jest zarejestrowanie się na badania oraz podpisanie zgody przez opiekuna.
ZAPISY:
Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt z Koordynatorem Lokalnym Programu PoZdro! we Wrocławiu pod adresem mailowym: katarzyna.kostuch@medicover.pl lub telefonicznie: + 48 662 065 897, w godz. 8:00-17:00. Rejestracja również pod numerem: 500 900 777 (od wt do pt w godz. 12.00 – 20.00 oraz w sob w godz. 10.00 – 14.00).
Zgoda na udział w badaniach jest dostępna tutaj: www.bit.ly/PoZdro-zgoda-badania
Zapraszamy wszystkich uczniów pierwszych klas szkół gimnazjalnych we Wrocławiu, a w szczególności uczniów z Gimnazjum nr 25, Gimnazjum Dwujęzycznego nr 26, Gimnazjum nr 39.
Uczestnicy PoZdro! z Wrocławia – o tym dlaczego warto wziąć dział w Programie?

– PoZdro! bardzo przyczyniło się do poprawy moich wyników w szkole. Prawie nie zdałem do drugiej klasy gimnazjum. Wtedy dopiero zaczynaliśmy nasz udział w Programie. Teraz jest mi łatwiej się uczyć i czuję się znacznie lepiej. Poprawiły się moje oceny, bo zmieniła się bardzo moja dieta i polepszyła się moja koncentracja. Wszystkie spotkania ze specjalistami PoZdro!, gdzie mówiono jak prawidłowo się odżywiać, jak się lepiej zorganizować i motywować do zmian oraz pracy nad sobą – to wszystko bardzo mi pomogło – mówi Jakub, 14 lat, uczeń Gimnazjum nr 17 we Wrocławiu.
– Kuba był zagrożony otyłością, dlatego przystąpiliśmy do Programu. W zmianach na lepsze w życiu syna i naszej rodziny, ale w szczególności w funkcjonowaniu Kuby w szkole i poprawie jego ocen, pomogło uczestnictwo w PoZdro! Mieliśmy okazję, rodzinnie, wziąć udział w szeregu zajęć i warsztatów. Gdy na jednym ze spotkań ze specjalistami dowiedziałem się, że czynnikiem bezpośrednio wpływającym na rozwój psychofizyczny, samopoczucie i koncentrację jest właśnie sposób odżywiania – nie mogliśmy wręcz uwierzyć! Pozostawała tylko kwestia przełożenia tego na realizację w codziennym życiu. Jednak, między innymi dzięki wsparciu specjalistów w Programie, udało się nam. Ważna była też możliwość udziału w Programie całej rodziny, nie tylko syna. Bo to nasza przede wszystkim, rodziców rola, by wspierać, nie zmuszać, podbudowywać i dbać o to, by obserwowane z wizyty na wizytę postępy, efekty psychologiczne i fizyczne, w postaci poprawy wydolności i wyników badań – były trwałe – podkreśla Pan Grzegorz, tata Jakuba.
– Wszystkie spotkania w PoZdro! są niesamowitą lekcją dla rodzica i dziecka, znakomitym doświadczeniem, bo uczą nas jak postępowaćdodaje Pan Grzegorz. – Wcześniej nie miałem takiej wiedzy, takiej świadomości. Teraz mogę zawsze zajrzeć do Poradnika PoZdro!, który otrzymaliśmy i podpowiedzieć synowi, co robić, by nabrać właściwych nawyków. Ta wiedza posłużyła nam, by żyć zdrowiej, ale też dała niesamowitą motywację. Wzmocniła poczucie własnej wartości u syna, w kontekście sprawczości i chęci do działania. To jest ogromna różnica, którą obserwujemy w stosunku do czasu przed Programem. Kuba przed udziałem w PoZdro! był warunkowo dopuszczony do kolejnej klasy. Myślę, że bez wiedzy i wsparcia, jakie dał nam Program, byłoby mu w szkole dużo, dużo trudniej. To najważniejszy, obok zdrowszego odżywiania, jak dotąd, efekt Programu w naszym przypadku.

Do tej pory w ramach Programu PoZdro! przebadanych zostało ponad 19 000 uczniów w miastach objętych inicjatywą.