Sobotnie zakupy stały  się okazją do wykonania badań w kierunku cukrzycy. A to dzięki akcji profilaktycznej „Zdrowie pod kontrolą”, która odbyła się 14 listopada w lubelskiej Galerii Olimp.
W ramach obchodów XXIV Światowego Dnia Cukrzycy w 12 miastach Polski odbyły się bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku cukrzycy. W Lublinie do akcji przyłączyła się również Fundacja Medicover realizująca program PoZdro!
Każdy, kto tego dnia odwiedził Galerię Olimp mógł bezpłatnie zmierzyć ciśnienie, zbadać poziom glukozy we krwi, zrobić spirometrię, EKG, a także porozmawiać z lekarzem i dietetykiem. Chętni mieli także możliwość zbadać poziom tkanki tłuszczowej za pomocą wagi do bioimpedancji. Dla dzieci przygotowano szpital Pluszowego Misia.

Specjaliści Fundacji Medicover przebadali łącznie kilkadziesiąt osób. Dużą popularnością cieszyły się także konsultacje z dietetykiem.