Na przełomie marca i kwietnia odbyły się w ramach Klubu Rodzica, 3 spotkania on-line z Sylwią Płukis – socjologiem, pedagogiem, trener umiejętności komunikacyjnych według zasad komunikacji empatycznej Marshalla Rosenberga. Pani Sylwia swojej w codziennej praktyce szkoli młodzież, rodziców, rodziny zastępcze, rady pedagogiczne, menedżerów oraz liderów organizacji. W trakcie spotkań rozmawiała z rodzicami o tym jak radzić sobie w sytuacjach konfliktowych, czyli w sytuacjach różnicy zdań. Jak w sposób empatyczny komunikować się z dziećmi i sprawić, by nasze życie pełne ograniczeń w dobie pandemii, płynęło spokojniej i w dobrej atmosferze. Głównie jednak rozmawialiśmy o komunikacji empatycznej jako drodze do wzajemnego zrozumienia i szacunku w każdym środowisku i na każdym etapie życia.