Daniel Iwanek, mistrz świata w karate, kolejną gwiazdą w kampanii "Stań się PoZdro! aktywny z Mistrzami Sportu PoZdro!"

Kontynuacją cyklu bezpłatnych wydarzeń sportowych w ramach akcji “Stań się PoZdro! aktywny!” jest kampania z udziałem Mistrzów Sportu PoZdro! Olimpijczycy, mistrzowie świata, Europy i Polski postanowili wesprzeć działania Fundacji Medicover i programu PoZdro!, zachęcając młodzież do uprawiania aktywności fizycznej.
Daniel Iwanek, mistrz świata w karate, to kolejny sportowiec, który bardzo chętnie dzieli się swoją pasją i niesamowitą energią, jaką daje mu sport. Pokazuje uczestnikom, że aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ nie tylko na nasze ciało, ale również na nasze emocje i stan psychiczny. W ten sposób motywuje młodzież do ruszenia się sprzed ekranu komputera czy telewizora.
Wcześniej w akcję włączyli się też m.in. Marcin Kosiński, były reprezentant Polski w koszykówce oraz Małgorzata Zabrocka, aktualna mistrzyni Europy w karate tradycyjnym.
Jak wynika z badań, 70% dzieci, które w wieku 10-13 lat cierpią na otyłość lub nadwagę pozostanie otyłymi lub mającymi nadwagę dorosłymi. Dlatego wspólnie ze sportowcami różnych dyscyplin, postanowiliśmy zmotywować młodych ludzi, w tym szczególnie gimnazjalistów do znalezienia pasji w sporcie. Mają im w tym pomóc m.in. bezpłatne zajęcia sportowe, prowadzone przez naszych mistrzów. Dzięki nim mogą poznać podstawowe techniki różnych dyscyplin sportowych, ćwiczenia ogólnorozwojowe i przekonać
się, że sport uprawiany rekreacyjnie również poprawia zdrowie, kondycję i samopoczucie. Jest to także to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Comments are closed.