Disc Golf to nowa dyscyplina sportowa, która dopiero zaczyna rozwijać się w Polsce. 21 czerwca – w słoneczne popołudnie – uczestnicy PoZdro! z Warszawy wraz z rodzinami, mieli okazję przekonać się na czym polega ta kombinacja klasycznej gry w golfa oraz frisbee. Ponad 20 osób przybyło do parku w pobliżu ul. Żwirki i Wigury, aby wraz z trenerami z Polskiego Stowarzyszenia Disc Golfa poćwiczyć koordynację, celność i taktykę rzutową. Prawie dwugodzinna rozgrywka na świeżym powietrzu minęła niepostrzeżenie.
Jak ocenili uczestnicy wydarzenia, jest to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Większość z nich znała tę dyscyplinę z jej komputerowej wersji. Jednogłośnie stwierdzono jednak, że o wiele fajniej jest wyjść do parku i porzucać dyskiem do oddalonego o kilka lub kilkanaście metrów kosza 😉 Ponad to w disc golfie nie ma żadnych ograniczeń wiekowych – najmłodszy uczestnik miał 7, a najstarszy 75 lat 🙂 Dziękujemy wszystkim za ciekawe i pełne pozytywnej energii spotkanie!