Zakończyliśmy wakacyjne badania prowadzone w ramach Programu „Jedz z Głową”. W sumie wzięły w nich udział 262 osoby. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy się z Państwem spotkać i wspólnie zadbać o zdrowie naszych najmłodszych.

W ramach badań mierzyliśmy ich ciśnienie tętnicze, sprawdzaliśmy masę i skład ciała na wadze do bioimpedancji, która pokazuje procentową ilość tkanki mięśniowej, tkanki tłuszczowej oraz wody w organizmie, mierzyliśmy również obwody ciała.

Wartością dodaną była możliwość sprawdzenia jak nasi najmłodsi zmienili się od marca 2020 roku, czyli od wybuchu epidemii COVID-19. Rodzice zwracali uwagę, że ten czas był dla nich samych i dzieciaków bardzo trudny i nie pozostał bez konsekwencji dla masy ciała i wydolności fizycznej.

Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie szkołom podstawowym, które udostępniły nam do badań swoje gabinety, mimo okresu wakacyjnego. Były to:

• Szkoła Podstawowa nr 19 im. Józefa Czechowicza
  • Szkoła Podstawowa nr 57 im. Jana Kochanowskiego
  • Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego
  • Szkoła Podstawowa nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz
  • Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II

Bez wsparcia Dyrektorów szkół badania nie mogłyby się odbyć. Dziękujemy ?
Ale to nie koniec Programu! ?

Fundacja Medicover wspólnie z Urzędem Miasta Lublin kontynuują działania w ramach Programu „Jedz z Głową” – przed nami webinaria dla rodziców i dzieciaków oraz kolejne badania klas 1,2 i 3.

Więcej informacji:
agnieszka.skowronska@medicover.pl