Gala V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online organizowanej przez Portal Rynek Zdrowia i Portal Samorządowy

Dzisiaj o godzinie o godz. 19.30 zapraszamy na transmisję z Gali V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online organizowanej przez Portal Rynek Zdrowia i Portal Samorządowy.

Z dumą informujemy, że Samorząd Gdyni został laureatem III Konkursu „Zdrowy Samorząd” za projekt wspólnie realizowany z Fundacją Medicover. „Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i leczenia nadwagi i otyłości w populacji młodzieży w Gminie Miasta Gdyni na lata 2018 – 2020” – to już drugi wspólny projekt Samorządów i naszej Fundacji, który został nagrodzony.

To co dla Samorządu Gdyni było najważniejsze to realizacja świadomej strategii w walce o jak najwyższą jakość zdrowia mieszkańców. Program, który na zlecenie miasta, realizuje Fundacja Medicover, był konsekwencją takich właśnie, przemyślanych i w konsekwencji docenionych nagrodą, działań. W ramach Programu pod specjalistyczną opiekę trafiło ponad 200 młodych mieszkańców Gdyni, zagrożonych poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi nadwagi i otyłości. Opieką otoczone zostały również ich rodziny ponieważ kluczem do sukcesu jest zmiana stylu życia i nawyków żywieniowych całego otoczenia dziecka. Aby osiągnąć ten cel oprócz badań laboratoryjnych i konsultacji z lekarzem, rodziny mają zapewnione spotkania z dietetykiem, psychologiem i specjalistą ds. aktywności fizycznej oraz warsztaty edukacyjne. Podczas tych spotkań, stopniowo i pod fachową kontrolą, wprowadzają w stylu swojego życia i żywienia drobne zmiany, które mają w konsekwencji gigantyczne znaczenie dla poprawy ich zdrowia i samopoczucia. W dobie pandemii, kiedy rodziny bardziej niż dotychczas potrzebują wsparcia naszych specjalistów, spotkania i konsultacje odbywają się w trybie on-line. W anonimowej ankiecie aż 98 % procent uczestników Programu odpowiedziało, że całościowo szkolenia w tej konwencji bardzo im się podobają. Wszyscy łączymy siły na rzecz dzieci i cieszymy się z ich sukcesów. Wierzymy, że nagroda „Zdrowy Samorząd” przyznana Samorządowi Gdyni zachęci też inne miasta i gminy do jeszcze bardziej zdeterminowanej walki z nadwagą i otyłością – plagą współczesnych czasów.

Comments are closed.