W Gdyni ruszyła trzecia edycja badań gimnazjalistów. Przesiewem objętych zostać może ponad 2000 pierwszoklasistów wszystkich szkół gimnazjalnych w mieście. W poniedziałek, 28 września, w Urzędzie Miasta Gdyni, odbyła się konferencja prasowa, podczas której omówione zostały szczegóły trzeciej edycji Programu, Lekcji Multimedialnych PoZdro! oraz postępy młodzieży z pierwszej edycji biorącej udział w Zintegrowanej Opiece Indywidualnej.
To niezwykle ważne badania, jak się okazuje nie tylko w kontekście walki z otyłością u dzieci. Podczas badań przesiewowych odbywających się w ramach zeszłorocznej edycji, u jednego z chłopców wykryta została poważna wada serca. Dlatego tym bardziej zachęcamy rodziców do udziału w projekcie powiedziałBartosz Bartoszewicz, Wiceprezydent Gdyni ds. edukacji i zdrowia.
W konferencji wzięli udział: Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji Medicover, Kamila Szarejko, Kierownik Programów Fundacji Medicover iAnna Filipiak, Koordynator Lokalny Programu PoZdro! Podczas spotkania zaprezentowany został także Poradnik PoZdro! – skondensowana dawka informacji o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej, zawierający praktyczne porady i wskazówki, które pomogą w procesie zmian stylu życia na zdrowszy.