Marzenia się spełniają! A marzyciele, którzy stawiają sobie konkretne cele, są w stanie pokonywać własne słabości. 2 grudnia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, podczas warsztatów edukacyjnych PoZdro!, przekonywał Was o tym swoją niezwykłą i odważną historią Andrzej Michalik, nasz gość specjalny.
Jego opowieść zawiodła nas nad… Wisłę, którą samotnie przepłynął kajakiem w 2016 roku w niespełna miesiąc, a także nad polski Bałtyk, którego linią brzegową, również w samotnej, niełatwej wyprawie, przewędrował Pan Andrzej pod koniec lata, w tym roku. Jego wyprawy, choć i same w sobie niezwykłe, nabierają jeszcze głębszego wymiaru, gdy odkrywamy, że Pan Andrzej choruje od ponad 30 lat na cukrzycę typu 1. Niemożliwe nie istnieje, jak mawia inna znana polska podróżniczka!
To było inspirujące spotkanie, pełne motywacji i… gadżetów. Bo Andrzej Michalik przyniósł ze sobą wiele akcesoriów, które wykorzystał podczas wypraw. Pokazał nam jak filtrował wodę z Wisły, jakiego użył sprzętu, jak się przygotowywał. A zdjęcia z wypraw ukazały piękno polskiej przyrody, jakiej czasem nawet się nie domyślamy. Bo kto widział krewetkę nad polskim morzem, na przykład…? Dziękujemy za niezwykłą podróż i przemyślenia, jakie nam to spotkanie, nam wszystkim mamy nadzieję, Kochani Pozdrowicze, dało.
Każdy maluje w życiu swoja własną historię. Zachęcamy Was, abyście także sięgnęli po swoje marzenia. Wymaga to pracy, ale spróbujcie, by mogło się udać. WIERZYMY W WAS!