2 okręgi, 2 drużyny, 2 cele charytatywne
II Wielki Nocny Bieg PoZdro! rozświetlił Pałac Kultury i Nauki

600 biegaczy, ponad 1460 przebiegniętych kilometrów i 11000 zł przekazanych na rzecz Fundacji Diabeciaki i Poradni Diabetologicznej w Instytucie Matki i Dziecka. Tak wyglądał II Wielki Nocny Bieg PoZdro!, który w XXIV Światowy Dzień Cukrzycy odbył się w sercu Warszawy, na Placu Defilad.
Przez 24 minuty żółta i błękitna drużyny fanów sportu i dobrej zabawy przebiegły wspólnie ponad 1460 km. 11000 zł z opłat wpisowych zostało równo podzielone między Fundację Diabeciaki oraz Poradnię Diabetologiczną w Instytucie Matki i Dziecka. Dzięki uprzejmości Fundacji Europejska Klinika Cukrzycy, w obecnym na wydarzeniu Diabetobusie 80 osób sprawdziło bezpłatnie swój stan zdrowia.
W II Wielkim Nocnym Biegu PoZdro! wzięło udział 600 biegaczy, w tym gwiazdy sportu i ambasadorzy Programu PoZdro! – Marcin Kosiński i Małgorzata Zabrocka. Nie zabrakło także gwiazd ekranu – do wydarzenia dołączył aktor Rafał Zawierucha. Przez 24 minuty Plac Defilad mienił się fluo-farbkami, którymi wymalowani byli uczestnicy biegu oraz ich fantazyjnymi strojami. Cała impreza odbyła się w systemie Silent Disco. Dodatkowo, każdy biegacz mógł zrobić sobie zdjęcie w foto-namiocie oraz otrzymał pakiet startowy z koszulkami Programu PoZdro! Podczas samego Biegu, na niebiesko zabłysł Pałac Kultury i Nauki – cała Warszawa pokazała wsparcie dla osób chorych na cukrzycę.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na Facebooku TUTAJ.