II Wielki Nocny Bieg PoZdro! rozświetlił Pałac Kultury i Nauki

2 okręgi, 2 drużyny, 2 cele charytatywne
II Wielki Nocny Bieg PoZdro! rozświetlił Pałac Kultury i Nauki

600 biegaczy, ponad 1460 przebiegniętych kilometrów i 11000 zł przekazanych na rzecz Fundacji Diabeciaki i Poradni Diabetologicznej w Instytucie Matki i Dziecka. Tak wyglądał II Wielki Nocny Bieg PoZdro!, który w XXIV Światowy Dzień Cukrzycy odbył się w sercu Warszawy, na Placu Defilad.
Był to już II Wielki Nocny Bieg PoZdro!, który zorganizowała Fundacja Medicover – w tym roku dwa okręgi biegaczy rozświetliły Plac Defilad. Przez 24 minuty żółta i błękitna drużyny fanów sportu i dobrej zabawy przebiegły wspólnie ponad 1460 km. 11000 zł z opłat wpisowych zostało równo podzielone między Fundację Diabeciaki oraz Poradnię Diabetologiczną w Instytucie Matki i Dziecka.
 – Był to już nasz drugi Wielki Nocny Bieg PoZdro! W tym roku było nas dwukrotnie więcej niż podczas zeszłorocznego wydarzenia, biegaliśmy w dwóch okręgach i wspieraliśmy dwa cele. – powiedział Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji Medicover i pomysłodawca Programu PoZdro! – Było energetycznie, kolorowo, muzycznie i charytatywnie. Z cukrzycą typu 2 można walczyć: poprzez aktywność fizyczną, która może być cudowną zabawą. Pokazali nam to wszyscy Ci, którzy dzisiaj do nas dołączyli. Dziękuję wszystkim za przybycie i cudowną atmosferę. 
W II Wielkim Nocnym Biegu PoZdro! wzięło udział 600 biegaczy, w tym gwiazdy sportu i ambasadorzy Programu PoZdro! – Marcin Kosiński i Małgorzata Zabrocka, przedstawiciele Fundacji Medicover, rodziny biorące udział w Programie PoZdro! oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa. Przez 24 minuty Plac Defilad mienił się fluo-farbkami, którymi wymalowani byli uczestnicy biegu oraz ich fantazyjnymi strojami. Cała impreza odbyła się w systemie Silent Disco. Dodatkowo, każdy biegacz mógł zrobić sobie zdjęcie w foto-namiocie oraz otrzymał pakiet startowy z koszulkami Programu PoZdro! Na uczestników wydarzenia czekało sporo niespodzianek: tuż przed Biegiem zmienione zostało miejsce wydarzenia na samo serce Warszawy – Plac Defilad. Podczas Biegu natomiast, na niebiesko zabłysł Pałac Kultury i Nauki – cała Warszawa pokazała wsparcie dla osób chorych na cukrzycę.

Comments are closed.