Start:00:24, Sob. 14 listopada, pl. Piłsudskiego, Warszawa, 24 min
Wyjątkowe święto – charytatywna inicjatywa. W nocy z 13 na 14 listopada obędzie się już drugi Wielki Nocny Bieg PoZdro! Wydarzenie organizowane jest z okazji XXIV Światowego Dnia Cukrzycy. Ideą, jaka przyświeca temu świętu jest budowanie świadomości znaczenia, jakie dla zdrowia mają jakość i ilość spożywanej żywności oraz aktywność fizyczna. 90% przypadków cukrzycy, to cukrzyca typu 2, której można zapobiec.
W tym roku uczestnicy zostaną podzieleni na dwie drużyny i stworzą dwa okręgi – symbole walki z cukrzycą. Ilość przebiegniętych kilometrów przełoży się na kwotę, która przekazana zostanie na rzecz Fundacji Diabeciaki oraz Poradni Diabetologicznej w Instytucie Matki i Dziecka – proporcjonalnie do dystansu przebiegniętego przez drużyny.
Bieg odbędzie się, podobnie jak w zeszłym roku, w systemie Silent Disco – każdy z uczestników otrzyma słuchawki, przez które słychać będzie muzykę i wskazówki spikera. Na miejscu dostępne będą foto-namiot oraz namiot do malowania uczestników odblaskowymi farbami. Każdy z uczestników otrzyma także pakiety startowe.Dodatkowo ogłoszony zostanie konkurs na najlepsze przebranie podczas biegu. Będzie kolorowo, sportowo, muzycznie i charytatywnie!
Pobiegniemy wspólnie przez 24 minut. Start o 00.24 na placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Szczegółowy harmonogram imprezy:

• 22:30-23:30 Odbiór pakietów startowych Biegu, zdjęcia w foto-namiocie
  • 23:30-00:24 Przejście na trasę Biegu oraz wspólna rozgrzewka
  • 00:24-00:48 Bieg Główny (start po zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza)
  • 00:48-01:15 Ogłoszenie wyników, zakończenie imprezy

Zgłoszenia:

• Opłata wpisowa: min. 30 zł (istnieje możliwość wpłacenia dowolnej, wyższej kwoty; opłata wpisowa zostanie w całości przekazana na rzecz Fundacji Diabeciaki oraz Poradni Diabetologicznej w Instytucie Matki i Dziecka
  • Wszystkich chętnych zapraszamy do wysłania zgłoszenia pod adresem: po-zdro.pl/bieg/
  • Liczba miejsc ograniczona!

Tak biegaliśmy i bawiliśmy się w zeszłym roku: