Jesienna odsłona programu „Jedz z Głową” w Lublinie

Celem lubelskiego programu zdrowotnego jest zwiększenie świadomości dzieci i ich rodziców w zakresie zdrowego żywienia i aktywnego stylu życia. Jednym z jego elementów są badania przesiewowe pozwalające na sprawdzenie, czy parametry zdrowia dziecka takie jak BMI czy skład ciała są prawidłowe. Badania dają też możliwość sprawdzenia jak zmienił się stan zdrowia najmłodszych uczniów od marca 2020 roku, czyli od wybuchu epidemii COVID-19. Badania są proste i trwają około 10 minut.

Jak wynika z dotychczasowych badań Fundacji Medicover, stan zdrowia sporej grupy dzieci w Lublinie jest niezadowalający. Opublikowane w 2020 roku, a opracowane na podstawie analizy 1554 uczniów klas III szkół podstawowych badania wskazują, że 25,1% dzieci ma nadwagę lub otyłość, a 46,5% uczniów ma niedostateczną wydolność fizyczną. Dodatkowo, czas związany z przymusowym pozostawaniem w domach, był dla dzieci trudny i nie pozostał bez konsekwencji dla masy ich ciała i wydolności fizycznej – mówi Agnieszka Skowrońska, Koordynator Projektów Fundacji Medicover.

Program, realizowany w Lublinie od 2012 roku, ze względu na wybuch epidemii COVID-19 w 2020 roku przeszedł transformację. Włączono do niego możliwość spotkań w formie zdalnej. W wakacje prowadzone były „Treningi z głową” z mistrzami sportu, które oglądało ponad półtora tysiąca widzów. Jesienią Fundacja Medicover planuje dla uczniów i rodziców webinaria z udziałem profesjonalnych dietetyków. Na spotkaniach tych będzie można nie tylko przypomnieć sobie zasady zdrowego żywienia, ale także zadać szczegółowe pytania na temat konkretnej diety. Na początku października Fundacja Medicover zamierza przekazać do szkół kalendarz zawierający prace plastyczne zgłoszone w tym roku do konkursu plastycznego w formie online.

Kontakt dla mediów: Agnieszka Skowrońska, tel. kom. 519 532 591, email: agnieszka.skowronska@medicover.pl.

Comments are closed.