tvp2_bSpecjaliści PoZdro! 15września zagościli w polskich domach. Fundacja Medicover została zaproszona do współpracy przy realizacji programu telewizyjnego „Kochanie, ratujmy nasze dzieci”– zespół specjalistów PoZdro! zaopiekuje się uczestnikami pierwszych czterech odcinków formatu.
Program „Kochanie, ratujmy nasze dzieci!” będzie emitowany od 15 września na antenie TVP2 w czwartki ogodz. 20.40.
Celem tego rodzinnego i misyjnego formatu jest zwrócenie uwagi na narastający problem nadwagi i otyłości wśród polskich dzieci i młodzieży, budowanie świadomości znaczenia zdrowego stylu życia oraz popularyzacja najlepszych wzorców żywieniowych w rodzinach. W programie, młodzi bohaterowie będą przy wsparciu swoich bliskich walczyć o zdrową i aktywną przyszłość. W procesie przemiany, kamery będą towarzyszyć dzieciakom w ich domach i szkole. Poznamy ich codzienny jadłospis oraz plan dnia.
Specjaliści Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro! zaopiekują się uczestnikami pierwszych czterech odcinków formatu. Pod okiem ekspertów – pediatry, dietetyka, psychologa i trenera – zdiagnozowane zostaną problemy zdrowotne i żywieniowe dzieci. Następnie, w rodzinach zostanie wdrożony indywidualny scenariusz zmian – prawdziwa zdrowa rewolucja! Dodatkowo, wszystkie rodziny biorące udział w epizodach zostaną objęte długoterminową, kompleksową opieką Fundacji w ramach Programu PoZdro!
Rodziny, które zgłosiły się do telewizji i wyraziły chęć uczestniczenia w telewizyjnym formacie nie zostały wybrane spośród rodzin uczestniczących w Programie PoZdro! Fundacji Medicover. Rekrutacja prowadzona była przez producentów formatu spośród rodzin z całej Polski, które dobrowolnie wysłały zgłoszenie chcąc skorzystać z porad specjalistów zaproszonych do współpracy przez Telewizję Polską.
Poprzez udział w tym przedsięwzięciu chcemy podzielić się wiedzą i doświadczeniem specjalistów Programu PoZdro!, z szeroką publicznością. Chcielibyśmy, aby ta Produkcja była pozytywnym bodźcem, inspiracją i drogowskazem, że zmiany na lepsze są osiągalne, a najlepiej zacząć je TU I TERAZ!
Oglądajcie z nami!Zobacz ekspertów PoZdro! i zapowiedź Programu w „Pytanie na Śniadanie”: