„Kochanie, ratujmy nasze dzieci” – Program TVP2 z udziałem ekspertów PoZdro! w polskich domach

Eksperci Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro! już 15 września (czwartek) o godz. 20.40 zagoszczą w polskich domach. Fundacja Medicover została zaproszona do współpracy przy realizacji programu telewizyjnego „Kochanie, ratujmy nasze dzieci”– zespół specjalistów PoZdro! zaopiekuje się uczestnikami pierwszych czterech odcinków formatu. Młodzi bohaterowie będą walczyć o zdrową przyszłość.
Program „Kochanie, ratujmy nasze dzieci” bazujący na formacie BBC, który będzie emitowany od 15 września na antenie TVP2 o godz. 20.40 w każdy czwartek, to program misyjny i rodzinny – jego celem jest budowanie świadomości znaczenia zdrowego stylu życia w polskim społeczeństwie.
Eksperci Programu PoZdro! zaopiekują się uczestnikami pierwszych czterech odcinków programu. Rodziny, po zdiagnozowaniu ich potrzeb, obejmowane będą opieką specjalistów – lekarza, psychologa, dietetyka oraz trenera. Specjaliści będą pracować wspólnie z całą rodziną nad zmianą codziennych nawyków na takie, które sprzyjają zdrowiu.
Przyjęta formuła daje specjalistom PoZdro! możliwość natychmiastowej konsultacji z resztą zespołu w celu uzyskania jeszcze lepszych efektów prowadzonych działań. Lekarz sprawdza wyniki badań dziecka, dietetyk analizuje jadłospis rodziny, trener monitoruje zmiany w wydolności
i sprawności fizycznej dziecka. Rolą psychologa jest praca nad motywacją do zmian i wspieranie całej rodziny w procesie osiągania celów. Działanie zespołu jest kompleksowe i wielopłaszczyznowe. Dodatkowo, wszystkie rodziny biorące udział w telewizyjnych epizodach zostaną objęte długoterminową opieką Fundacji w ramach Programu PoZdro!
– Od trzech lat współpracujemy z samorządami, szkołami i rodzinami aby podnosić świadomość tego, jakie niebezpieczeństwo grozi pokoleniu urodzonemu po 2000 r. Przez nieprawidłową dietę i brak ruchu, zbyt duże spożycie „ukrytego” cukru w produktach spożywczych, to pokolenie może żyć krócej niż pokolenie ich rodziców. Staramy się temu przeciwdziałać i skoro możemy pomóc przy takim projekcie jak „Kochanie ratujmy nasze dzieci”, włączamy się w niego na ile jest to możliwe. Nasi specjaliści, pracujący w PoZdro! jako interdyscyplinarny zespół, podpowiadali rodzicom uczestniczącym w programie telewizyjnym, co zmienić by ich dzieci cieszyły się dorosłością i jej urokami, a nie zmagały z chorobami – mówi Kamila Szarejko, Kierownik Programu PoZdro! Fundacji MedicoverW PoZdro! mamy wiele wspaniałych przykładów rodzin, które odmieniły swoje życie – razem gotują, spędzają czas na wspólnym uprawianiu sportu, mają lepsze samopoczucie, więcej energii, poprawiają wyniki w nauce. Jeden z chłopców zaczął trenować boks, inny postanowił zostać kucharzem – dzieciaki są bardziej świadome siebie, chcą spędzać czas konstruktywnie, a nie byle jak. Oczywiście, praca nad zmianą to rozprawianie się także z różnymi mitami, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie: okrągłe dziecko to zdrowe dziecko, „wyciągnie się”, zdrowe jedzenie to drogie jedzenie. Wszystkie rodziny, które będą brać udział w odcinkach z udziałem ekspertów Fundacji Medicover, zaprosiliśmy także do kontynuacji pracy nad zmianami w ramach bezpłatnej, dwuletniej specjalistycznej opieki indywidualnej Programu PoZdro!dodaje Kamila Szarejko.
Misja formatu „Kochanie, ratujmy nasze dzieci” jest spójna z ideą naszego Programu PoZdro!podkreśla Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji MedicoverJak sama nazwa wskazuje, my również namawiamy do ratowania „pokolenia Z”. Jesteśmy przekonani, że zmiany, które rodziny wprowadzą w swoim życiu pod okiem naszych ekspertów będą inspiracją dla każdego, komu się wydaje, że zmiany są niemożliwe albo, że nie są dla niego. Każda pozytywna zmiana nawyków sprawia, iż zdrowa przyszłość staje się bardziej realna.
„Kochanie, ratujmy nasze dzieci” to jeden z flagowych formatów TVP w tegorocznej, jesienno-zimowej ramówce. To program misyjny, bazujący na formacie BBC („Honey, we’re killing the kids”). Jego celem jest budowanie świadomości znaczenia zdrowego stylu życia poprzez m.in. zmianę codziennych nawyków na sprzyjające zdrowiu, walkę z nadwagą i otyłością, złym odżywianiem i brakiem aktywności fizycznej, propagowanie aktywnego stylu życia. Premiera pierwszego odcinka będzie miała miejsce 15 września (czwartek) o godz. 20.40 na antenie TVP 2.
Wszelkie informacje o Programie „PoZdro!”, a także materiały filmowe prezentujące zajęcia sportowe dla młodzieży objętej Zintegrowaną Opieką Indywidualną organizowane cyklicznie w ramach Projektu, jak również historie uczestników, którzy wraz ze swoimi rodzinami całkowicie odmienili swój styl życia, dostępne są na stronie internetowej Programu:
www.po-zdro.pl oraz na profilu społecznościowym Facebook: www.facebook.com/ProgramPoZdro

Comments are closed.