Data: Środa, 22 Kwietnia 2020
Godzina: 11:00

W zawodzie pielęgniarki szkolnej umiejętność komunikowania się z pacjentami, ich rodzicami, nauczycielami to jedna z kluczowych kompetencji, które wpływają na jakość codziennej pracy i poczucie spełnienia. Zapraszamy do udziału w webinarium, które będzie okazją do pogłębienia swojej wiedzy i umiejętności w obszarze komunikacji opartej na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Podczas webinarium, będziemy zastanawiać się, jak do swojego gabinetu zaprosić więcej łatwości i spokoju w kontakcie z innymi, a także:

• dowiemy się czym jest komunikacja empatyczna i jak można wykorzystać ją w praktyce,
  • jakie elementy komunikacji ułatwiają nam wzajemne porozumienie, a jakie zamykają na kontakt
  • w jaki sposób możemy formułować komunikaty, aby zwiększyć naszą szansę na współpracę z pacjentami
  • jak sobie radzić w przypadku, gdy druga osoba jest pod wpływem silnych emocji i jak, z neurobiologicznego punktu widzenia ma się do tego empatia.

Prezenter: Karina Stencel – Certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, mama trójki dzieci, żona. Prowadzi warsztaty komunikacji empatycznej, mediacje i sesje indywidualne oparte na potrzebach. Wspiera rodziców oraz trójmiejskie placówki edukacyjne w budowaniu kultury komunikacji opartej na empatii.