Własne granice – pokonane. Rywalizacja – piękna. Bieżnia – zadeptana. Wygrana z samym sobą – najlepsza! Bo w Gdyni było na biegowo. Dla ciekawych – foto-relacja z treningu.
Za nami kolejny bezpłatny trening PoZdro! w Gdyni. Tej pięknej, słonecznej niedzieli, tym razem podjęliście wyzwanie biegowe. Trzeba szybko dodać, że trening do łatwych nie należał…
Zajęcia odbyły się pod hasłem – „Być Jak IronMan!”. Rewelacyjnie poprowadził je Krzysiek Staniszewski, trener SportEvo i czynny zawodnik Triathlonu. To było bardzo aktywne spotkanie, pogoda dopisała, dlatego wykorzystaliśmy boisko i bieżnię przy Szkole Podstawowej Nr 18 w Gdyni do przeprowadzenia zajęć.
Kameralna grupa sprzyjała indywidualnemu podejściu. W treningu wzięło udział 15 uczestników Programu PoZdro! wraz z osobami towarzyszącymi. Równocześnie, chętni rodzice wzięli udział w warsztacie z psychologiem. Tematem przewodnim spotkania, poprowadzonego przez Edytę Dutkiewicz, była motywacja. Można było wymienić doświadczenia i zainspirować się przykładem innych.
Ćwiczący uczestnicy sportowej niedzieli z PoZdro! poznali najlepsze metody rozgrzewki, doskonalili siłę i technikę biegu. Nie zabrakło również elementów rywalizacji i zawodów na bieżni. Każdy z obecnych był zwycięzcą, bo podczas zajęć podjął wyzwanie! Trenował zawzięcie, ale też – świetnie się bawił.
Od Krzyśka dowiedzieliśmy się, jak wygląda tydzień treningowy – pobudka o 5 rano, 12 treningów w tygodniu, przez 6 dni, każdego dnia 2 treningi do wyboru: bieganie, rower i pływanie + praca zawodowa i życie rodzinne (!). Bycie IronManem łatwe nie jest. Ale za to jaka satysfakcja i szacun! 🙂
Zajęcia zakończyło 10-minutowe rozciąganie, popracowaliśmy nad gibkością naszych mięśni. Streching prowadziła Asia Staniszewska – nasza trenerka aktywności fizycznej PoZdro! w Gdyni.
Najważniejszym przesłaniem spotkania było przekazanie Wam, naszej młodzieży PoZdro!, że ruch i regularna aktywność fizyczna pomagają utrzymać smukłą sylwetkę, wpływają korzystnie na koncentrację i wyniki w szkole i wywołują uśmiech na twarzy! Mamy nadzieję, że teraz już wiecie jak zacząć biegać, jak mnożyć siłę w nogach, lub – po prostu – dlaczego warto.
Każdy może być IronManem na swój sposób! Najważniejsze żeby zacząć i zrobić ten pierwszy krok. Sport-evo – Krzysiek i Asia!!! Świetna robota i przykład! Dziękujemy! 🙂 🙂