25 lutego w siedzibie regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu odbyła się Wojewódzka Konferencja Szkół Promujących Zdrowie. Tematem tegorocznej konferencji było „Wspieranie Rozwoju i Podnoszenie Jakości Pracy Szkół Promujących Zdrowie”.
Fundacja Medicover została zaproszona na to wydarzenie, aby zaprezentować, realizowany obecnie w gimnazjach w całej Polsce, pakiet edukacyjny Lekcji Multimedialnych PoZdro!
Pakiet lekcji przeznaczony dla klas I-II gimnazjum w ciekawy i angażujący sposób przekazuje wiedzę z zakresu zdrowego stylu życiu. Udostępniany jest bezpłatnie każdej szkole, która dokona zamówienia poprzez stronę internetową: www.po-zdro.pl Liczba pakietów jest ograniczona.
Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony obecnych na konferencji reprezentantów gimnazjów oraz szkolnych koordynatorów szkół promujących zdrowie zrzeszonych w Opolskiej Sieci SzPZ. Złożyli oni zamówienia na łączną liczbę przeszło 1000 pakietów lekcji. Prezentację poprowadziła Anna Filipiak, koordynator Programu PoZdro!