Aż 113 osób skorzystało z możliwości przeprowadzenia analizy składu ciała, a 115 uzyskało profesjonalną poradę wykwalifikowanego dietetyka – taki jest bilans działań Fundacji Medicover w ramach zrealizowanego w miniony weekend projektu „Zdrowie pod Kontrolą”
Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Mieszkańcy Lublina skorzystali z możliwości sprawdzenia swojego stanu zdrowia podczas wizyty w Galerii Olimp oraz Atrium Felicity. Jest to kolejna odsłona Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!

– Inicjatywa Fundacji Medicover ma na celu ułatwienie dostępu do badań przesiewowych oraz edukacji zdrowotnej. Z przyjemnością dołączyliśmy do inicjatywy IFMSA-Poland. Zainteresowanie, jakie okazali nam mieszkańcy Lublina jest najlepszą odpowiedzią na to, że nasze działania dotyczące informowania o zagrożeniach, jakie niesie cukrzyca, są potrzebne i docierają do coraz szerszych kręgów w społeczeństwie. W Lublinie, dzięki różnym otwartym akcjom – m.in. Stań się PoZdro! aktywny!, czy Niebieskiemu Miasteczku – udało się nam przebadać już ponad 600 osób – powiedziała Agnieszka Skowrońska, Koordynator Lokalny Programu PoZdro! w Fundacji Medicovers
Fundacja Medicover po raz kolejny zbadała mieszkańców Lublina. Bezpłatne konsultacje z dietetykami, możliwość sprawdzenia składu i masy ciała oraz pomiar ciśnienia dostępne były dla wszystkich chcących sprawdzić stan swojego zdrowia podczas finału cyklu wydarzeń sportowo-edukacyjnych Stań się PoZdro! aktywny! oraz Niebieskiego Miasteczka, organizowanego na trasie Rajdu Rowerowego Fundacji Medicover „Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2”.
Akcja „Zdrowie pod Kontrolą” została objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Lublin, Fundacji Diabeciaki, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Diabetologii dr hab. n. med. Krzysztofa Strojka.