Jeśli świętować finał V Rajdu Rowerowego „Razem przeciwko cukrzycy typu 2” – to tylko tak!!! Emocje na mecie sięgnęły zenitu, a radość była nieskończona! PoZdro ponownie było w to bardzo zamieszane.

Potężna, emanująca szczęściem z ukończenia nielekkiej wyprawy, 38 osobowa ekipa w barwach Fundacji Medicover i Medicover, pojawiła się na horyzoncie Skweru Kościuszki w Gdyni, w upalną niedzielę 18.06 lekko po godzinie 14:00. Przy wymownym „We are the champions”, zespołu Queen, przedstawiciele 4 różnych krajów – Polski, Niemiec, Rumunii i Ukrainy, przebyli ostatnie metry ponad 1000 kilometrowego Rajdu, aleją gwiazd, w euforii, wzdłuż Niebieskiego Miasteczka. Entuzjastycznie witani przez zgromadzonych widzów, wpadli w uścisk rozentuzjazmowanego tłumu 🙂 Zespół Fundacji Medicover z Prezesem Marcinem Radziwiłłem na czele, zaproszonymi, specjalnymi gośćmi, a także rodzinami i młodzieżą z Programu PoZdro!, która w tym dniu, w Niebieskim Miasteczku, odbyła lekcję kuchennych eksperymentów, ucząc się przyrządzać zdrowe pyszności od mistrzów sztuki gotowania – powitali bohaterów Rajdu niesamowicie gorąco!!!!
Były uściski, nieskrywane łzy i okrzyki radości, taniec, gwar, zgiełk, pozytywne zamieszanie i powszechna fala radości! To były chwile cudownych emocji dla wszystkich obecnych na miejscu osób, największe oczywiście dla samych rowerzystów ! Była scena, porywająca muzyka, wzruszające przemówienia, podziękowania…. Po dłuższej chwili dał się słyszeć okrzyk: idziemy do wody! I… ruszyli żwawo w stronę plaży, by, ku zdziwieniu rozsianych na niej licznie plażowiczów wbiec, w raczej kompletnych strojach, do niezbyt jeszcze rozgrzanego Bałtyku. W wodzie wylądował również Prezes Fundacji Medicover, wrzucony w toń bynajmniej nie w stroju kąpielowym 🙂
Tymczasem wracając do rajdowego Miasteczka, kilka godzin wcześniej, z bezpłatnych badań i konsultacji pod niebieskimi barwami Fundacji i Medicover, nota bene identyfikowanymi na świecie właśnie z cukrzycą, skorzystało w tym dniu aż 500 osób! W sumie, w Gdyni, w obrębie dwóch dni badań i konsultacji u grona specjalistów, miasteczko pod błękitną flagą przysłużyło się zdrowotnie aż 800. osobom. Były badania poziomu cukru, ciśnienia, cholesterolu, spotkania z dietetykami, określanie składu i masy ciała przy użyciu specjalistycznego sprzętu, porady rehabilitantów, czy stomatolodzy z niestrasznymi smokami do nauki mycia zębów. Statystyka za cały Rajd i wszystkie 6 punktów na mapie Polski, oznaczających nasze prozdrowotne przystanki – sięgnęła w sumie aż 2800 osób, które skorzystały z naszych badań i porad! (w stosunku do ok. 2 tys. w roku ubiegłym).
Wspólna misja Od Tatr po Bałtyk przez Niebieskie Miasteczka, edycja 2017, wypełniła się w więcej niż 100%! Rowerzyści szczęśliwie i w komplecie zawinęli do portu, pełni wspomnień, anegdot i nieskrywanego żalu, że to już koniec. Ale ta podróż jeszcze się nie kończy. Bodaj wszyscy, jednogłośnym chórem zapowiedzieli swój udział w kolejnej 🙂
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM TYM, KTÓRZY ODWIEDZILI NIEBIESKIE MIASTECZKA, KIBICOWALI I NIE DALI ZREZYGNOWAĆ 🙂 ROWERZYSTOM, WŁĄCZYLI SIĘ W NASZĄ ZABAWĘ I RAZEM Z NAMI CHCIELI WYKOŁOWAĆ CUKRZYCĘ ZDROWYM STYLEM ŻYCIA! Bo da się! Trzeba jednak włożyć w to nieco wysiłku. Pamiętajcie, to co łatwo przychodzi, nie daje już takiej satysfakcji :). POZDRO dla rowerzystów! POZDRO dla Was! STOP dla cukrzycy.