To dziś! Międzynarodowy dzień pizzy ☺ Własnoręczne przyrządzanie tego smakołyku to pyszna zabawa ☺
@Katarzyna Gołąbek. Dietetyk i Edukator przygotowała specjalnie dla nas przepis na wyśmienitą i zdrową pizzę:
ciasto na pizzę :
-150 g mąki pełnoziarnistej
-150 g mąki orkiszonej
– 20 gram drożdży
– 3/4 szkl. ciepłej wody
– 3 łyżki oliwy z oliwek
– oregano
drożdże i łyżkę mąki rozrabiamy w 1/2 szkl. wody odstawiamy na 10 minut. Zaczyn łączymy z resztą składników. Gdy ciasto jest za lepkie dolewamy stopniowo wody. Uformowaną kulkę zamykamy w szczelnym naczyniu na 2 – 3h. Ciasto powinno być elastyczne.
sos:
namoczone suszone pomidory ( 5 sztk.) blendujemy z podsmażoną na oliwie ( 2 łyżki) cebulą( 1 sztk.) i czosnkiem ( 3 ząbki) i 4 łyżkami passaty pomidorowej. Doprawiamy solą pieprzem i oregano.
dodatki :
-podsmażone na patelni teflonowej kawałki piersi ( cała) z kurczaka doprawione ostrą, słodką i wędzoną papryką
– kawałki cebuli
– oliwki
– pokrojone w plastry pomidorki koktajlowe
– starty ser mozarella ( 1 kulka starta)
Na ciasto wykładamy sos i dodatki. Pieczemy ok. 20 minut w 200 st.
Palce lizać!
*UWAGA* pizza smakuje jeszcze lepiej po godzinnym spacerze lub przejażdżce na rowerze ☺