Pomysł Fundacji Medicover na Mikołajki? Aktywnie! W tym roku Mikołaj zaprosi podopiecznych Programu PoZdro! w Lublinie na wspólny trening z mistrzyniami Polski w piłce ręcznej – zawodniczkami MKS Selgros Lublin! Już 6 grudnia o godz. 18.00 – będzie sportowo, świątecznie i wesoło.
We wtorek, 6 grudnia o godzinie 18.00, w hali sportowo-widowiskowej „Globus”, młodzież
z Lublina uczestnicząca w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!,weźmie udział w wyjątkowych zajęciach sportowych prowadzonych przez mistrzynie Polski w piłce ręcznej. Trening przeprowadzą czołowe zawodniczki MKS Selgros Lublin w asyście maskotek drużyny – Kozigrodka i Manii. Dla wszystkich dzieci biorących udział w tym wydarzeniu, fundacyjny Mikołaj przygotował niespodzianki.
Mikołajkowa inicjatywa Fundacji Medicover ma za zadanie przekonać dzieci, że warto uprawiać sport… nie tylko od święta. Aktywne formy spędzania czasu to również ogromne źródło radości i satysfakcji. Wierzymy, że dzięki udziałowi MKS Selgros Lublin w inicjatywie, ten wieczór będzie wyjątkowy i na długo zapadnie w pamięci wszystkich podopiecznych programu PoZdro! powiedziała Agnieszka Skowrońska, Koordynator Lokalny Programu PoZdro! w Fundacji Medicover.
Grudzień to dla MKS Selgros czas ważnych wydarzeń. 4 grudnia rozpoczynają się finały Mistrzostw Europy w piłce ręcznej EHF EURO Szwecja 2016. W składzie reprezentacji Polski jest czwórka zawodniczek z MKS Selgros. Równocześnie, dwa dni później, bierzemy udział w kapitalnej inicjatywie, również dla nas wiele znaczącej. Włączając się w mikołajkową akcję Fundacji Medicover w ramach Programu PoZdro! chcemy zarazić młodych ludzi pasją do piłki ręcznej, niezwykle się cieszymy z tej możliwości. Nasze zawodniczki uwielbiają pracować z dziećmi i młodzieżą, a możliwość poruszenia tak poważnego tematu, jakim jest zapobieganie chorobom cywilizacyjnym i budowanie zdrowego i aktywnego fizycznie społeczeństwa idzie w parze z misją naszego Klubupowiedziała Marta Daniewska, MKS Selgros Lublin.