Na łyżwach po zdrowie – „PoZdro!” na Lodowisku Miejskim w Gdyni

Uczestnicy Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych „PoZdro!” w Gdyni wraz z rodzinami wzięli udział w bezpłatnych zajęciach sportowych zorganizowanych przez Fundację Medicover. Impreza odbyła się 16 grudnia na Lodowisku Miejskim w Gdyni.
Chcieliśmy zaproponować dzieciom ciekawą, „zimową” formę aktywności fizycznej i razem z nimi cieszyć się nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. – mówi Anna Filipiak, koordynator Programu „PoZdro!” w Gdyni. – Wspólne spędzenie czasu na lodowisku było też nagrodą i podziękowaniem dla naszych uczestników i ich rodzin za ogromną pracę, jaką codziennie wykonują zmieniając swoje życie na zdrowsze i lepsze.
Sport trzeba uprawiać na okrągło. – podkreśla Ilona Przekwas, specjalista aktywności fizycznej Fundacji Medicover, prowadząca wtorkowe zajęcia. – Jazda na łyżwach podnosi wydolność i kondycję fizyczną. Idealnie więc wpływa na zdrowie. Jest to także doskonały sport dla całej rodziny. 
W zajęciach łyżwiarskich wzięło udział ponad 100 osób z 30 rodzin objętych Programem „PoZdro!”. Poziom zajęć był dostosowany do różnych stopni zaawansowania umiejętności łyżwiarskich – od nauki podstawowych kroków po doskonalenie techniki jazdy. Na wszystkich uczestników czekały ciepłe napoje, a także drobne upominki.

Comments are closed.