10 kwietnia w Gdyni odbyły się bezpłatne zajęcia sportowe, zorganizowane przez Fundację Medicover dla uczestników Programu PoZdro! oraz ich rodzin. Organizatorzy wydarzenia wspólnie z 50 przybyłymi osobami wzięli udział w treningu z wykorzystaniem kijków do Nordic Walking. Zajęcia poprowadziła Natalia Rajkowska – specjalistka aktywności fizycznej Fundacji Medicover, regularnie uprawiająca tego typu aktywność.
„Lubię spotykać się z podopiecznymi Fundacji, bo są to bardzo fajne i kontaktowe dzieciaki” – mówi prowadząca zajęcia, Natalia Rajkowska – „Największą satysfakcję w tej pracy daje to, że w uczestnikach zachodzą widoczne pozytywne zmiany. Jednakże głównym założeniem Programu PoZdro! nie jest zbijanie kilogramów, ale nauka zdrowych nawyków żywieniowych oraz tych, związanych ze spędzaniem wolnego czasu. Widzimy jak aktywność fizyczna uprawiana razem z bliskimi, wpływa bardzo korzystnie na relacje rodzinne.”
Ponad 5 kilometrowy spacer Bulwarem Nadmorskim w Gdyni, połączono z ćwiczeniami wzmacniającymi i rozciągającymi w grupach. Przeprowadzono również mini zawody z wchodzenia po schodach na czas. Zarówno pogoda, jak i humory wyjątkowo dopisywały tego dnia. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.