Nowy spot kampanii "Stań się PoZdro! aktywny! z Mistrzami Sportu PoZdro!"

Kontynuacją cyklu bezpłatnych wydarzeń sportowych w ramach akcji “Stań się PoZdro! aktywny!”, jest kampania z udziałem Mistrzów Sportu PoZdro! Olimpijczycy, mistrzowie świata, Europy i Polski postanowili wesprzeć działania Fundacji Medicover i programu PoZdro!, zachęcając młodzież do uprawiania aktywności fizycznej.
Małgorzata Zabrocka, aktualna mistrzyni Europy w karate tradycyjnym, to kolejna gwiazda sportu, która w cyklu “Stań się PoZdro! aktywny! z Mistrzami Sportu PoZdro!”, motywuje młodzież do ruszenia się sprzed ekranu komputera czy telewizora. W akcję włączyli się też m.in. Marcin Kosiński, były reprezentant Polski w koszykówce i Daniel Iwanek, mistrz świata w karate.
Dla przypomnienia – jak wynika z badań, 70% dzieci, które w wieku 10-13 lat cierpią na otyłość lub nadwagę pozostanie otyłymi lub mającymi nadwagę dorosłymi. Dlatego wspólnie ze sportowcami różnych dyscyplin, postanowiliśmy zmotywować młodych ludzi, w tym szczególnie gimnazjalistów do znalezienia pasji w sporcie. Mają im w tym pomóc m.in. bezpłatne zajęcia sportowe, prowadzone przez naszych mistrzów. Dzięki nim mogą poznać podstawowe techniki różnych dyscyplin sportowych, ćwiczenia
ogólnorozwojowe i przekonać się, że sport uprawiany rekreacyjnie również poprawia zdrowie, kondycję i samopoczucie.

Comments are closed.