Zapraszamy do obejrzenia pełnej relacji z debaty poświęconej znaczeniu digitalizacji medycyny szkolnej w prewencji chorób cywilizacyjnych.

27 września 2023 roku w Polskiej Agencji Prasowej odbyła się debata organizowana przez Fundację Medicover. Celem debaty była rozmowa o korzyściach digitalizacji badań profilaktycznych wykonywanych w szkolnych gabinetach pielęgniarskich w profilaktyce chorób cywilizacyjnych dzieci i młodzieży. Podczas debaty Fundacja Medicover ogłosiła Raport „Poprawa zdrowia dzieci poprzez digitalizację badań przesiewowych i bilansowych”, który jest zbiorem doświadczeń i wniosków z 10 lat realizacji Projektu Elektroniczny System Medycyny Szkolnej. Zapraszamy do obejrzenia pełnej relacji z debaty:

W debacie udział wzięli:

• dr hab. Małgorzata Gałązka-Sobotka, Zastępca Przewodniczącego Rady NFZ,
  • Jolanta Herbuś, Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych,
  • Joanna Nyczak, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia,
  • Karolina Kryszkiewicz, Fundacja Medicover,
  • dr Piotr Samel-Kowalik, epidemiolog, Warszawski Uniwersytet Medyczny,
  • Alicja Kraszkiewicz, Instytut Matki i Dziecka, Medycyna Szkolna,
  • Andrzej Sarnowski, Zastepca Dyrektora Centrum E-Zdrowia,
  • Jacek Cieplak, Wiceprezes Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej.