Programem objętych zostało ponad 8300 uczniów z 89 szkół. Działania rozpoczynamy od sprawdzenia stanu zdrowia dzieci i wychwycenie wśród nich czynników ryzyka wystąpienia chorób cywilizacyjnych, w szczególności CUKRZYCY TYPU 2. Młodzież, która jes w grupie ryzyka oraz ich rodziny obejmowane są dwuletnią interdyscyplinarną, specjalistyczną opieką. Regularnie spotykają się ze specjalistami PoZdro! (lekarzem, dietetykiem, specjalistą od aktywności fizycznej i psychologiem), którzy stanowią dla nich wsparcie i są swoistymi przewodnikami we wprowadzaniu zdrowych zmian w życiu dzieci i ich rodzin.Badania przy użyciu ESMS prowadzone są w szkołach przez pielęgniarkę oraz osobę asystującą. Są to badania bezpieczne i nieinwazyjne ale są wykonywane wyłącznie po wyrażeniu zgody przez rodziców / opiekunów prawnych dziecka.

• lekarz
  • dietetyk
  • psycholog
  • specjalista aktywności fizycznej