Ostatnia szansa na sprawdzenie stanu zdrowia dziecka. Bezpłatne badania dla uczniów klas IV SP ze współpracujących z PoZdro! we Wrocławiu

We Wrocławiu dobiega końca trzecia i ostatnia już edycja Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!, Fundacji Medicover. Dla wszystkich uczniów czwartych klas, z wrocławskich szkół podstawowych deklarujących w tym roku szkolnym udział w Programie PoZdro!, którzy nie zdążyli sprawdzić swojego stanu zdrowia w badaniach przesiewowych, Fundacja Medicover przygotowała w maju ostateczny termin badań.
Badania przesiewowe w ramach Kompleksowej Analizy Zdrowotnej Programu PoZdro! odbędą się:

  • 18 maja 2018, piątek, w godz. 15:00 do 20:00 (brak już wolnych miejsc)
  • 19 maja 2018, sobota, w godz. 8:00 do 15:00 (są jeszcze wolne miejsca)

Badania są w pełni bezpłatne, nieinwazyjne (bez użycia igieł), trwają około 20 minut i obejmują: badania wzroku, pomiar ciśnienia, ocenę sprawności krążeniowo-oddechowej w teście wydolnościowym, badanie postawy oraz płaskostopia z użyciem podoskopu komputerowego, masy oraz składu ciała profesjonalną wagą do bioimpedancji. Są idealną okazją do sprawdzenia stanu zdrowia i kondycji fizycznej dziecka.

ZAPISY

W celu zapisania dziecka na badania oraz uzyskania szczegółów prosimy o kontakt z:
Karoliną Rowgało-Daniel, Koordynator Zintegrowanej Opieki Indywidualnej Programu PoZdro! we Wrocławiu:
e-mail: karolina.rowgalo-daniel@medicover.pl
tel.: + 48 662 065 897 (wt. – pt. w godz. 9:00-17:00)
Zapisy na wybraną godzinę (w miarę dostępności miejsc) prowadzone są do czwartku 17 maja 2018 roku włącznie. Ilość miejsc ograniczona.
Badania przesiewowe uczniów odbędą się w jednym z Centrów Medycznych Medicover we Wrocławiu.
Jedynym wymogiem wzięcia udziału w badaniach jest zarejestrowanie się oraz podpisanie zgody na badania przez opiekuna dziecka.
Formularz zgody dostępny będzie na miejscu przed badaniami, a także pod adresem:
www.bit.ly/PoZdro-zgoda-badania (wydrukowany i podpisany dokument prosimy przynieść ze sobą na badania).

DLACZEGO WARTO

Do badań zachęca Julita Nocoń-Bohusz, lekarz Programu PoZdro!:
Badania przesiewowe w ramach Programu PoZdro! to unikalna okazja, by kompleksowo sprawdzić stan zdrowia dziecka. Badania są bezbolesne, prowadzi je doświadczona pielęgniarka. Rodzic otrzymuje od razu po wizycie przejrzystą, obszerną informację w karcie zdrowia: które badane parametry są w normie, a co wymaga dalszej diagnostyki i uwagi. To jedyna tego rodzaju analiza zdrowotna u dzieci, oferowana bezpłatnie i realizowana w profesjonalnych warunkach. W przypadku otrzymania zaproszenia przez rodzinę do udziału w PoZdro! – po stwierdzeniu czynników ryzyka zachorowania na choroby cywilizacyjne, w szczególności cukrzycę typu 2, rodziny powinny wykorzystać szansę jaką daje udział w Programie, którego nadrzędnym celem jest trwała poprawa kondycji zdrowotnej i fizycznej dziecka.
Dodatkowe terminy badań są przeznaczone dla wszystkich uczniów klas IV szkół podstawowych (w roczniku 2017/2018) z wrocławskich i podwrocławskich placówek uczestniczących w Programie PoZdro!, którzy nie mieli możliwości wzięcia udziału w kompleksowej analizie zdrowotnej w swoich szkołach. SPRAWDŹ CZY TWOJA SZKOŁA JEST NA LIŚCIE
Powiem szczerze, że gdyby nie Program PoZdro! – może do dzisiaj nie wiedziałabym, że jedno z moich dzieci – syn – ma insulinooporność i problemy z serduszkiem mówi Joanna Kasztelan z Wrocławia, mama trojaczków – Marysi, Amelii i Mateusza – które wzięły udział w badaniach PoZdro! w swojej szkole w listopadzie ubiegłego roku. U jednego z moich dzieci w badaniach PoZdro! zostały stwierdzone, ku mojemu zaskoczeniu, wysokie ciśnienie, ponadto otyłość i ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2. Syn Mateusz został zaproszony do 2-letniego programu, gdzie od razu zajęli się nim na wysokim poziomie specjaliści – lekarz, psycholog, dietetyk, trener.
Gdy dowiedziałam się, że w szkole moich dzieci odbędą się badania PoZdro!, od razu wyraziłam na nie zgodę. Chociażby dlatego, że moje pociechy to wcześniaki i bardzo dużo czasu spędziliśmy jak były małe, u specjalistów, wiec to wynikało z troski o nich. Gdy poinformowałam dzieci, że będą brały udział w takich badaniach, przyjęły to spokojnie. Dla nich raczej było to oczywiste. Ponadto, zostały poinformowane jakie będą mieć badania i na czym one polegają.
Uważam, iż każda rodzina powinna wykorzystać szansę jaką dają badania PoZdro! Czasami my, rodzice, uważamy, że nasze dzieci są zdrowe, bo nic ich nie boli. A jednak – to błędne myślenie. Gdyby nie PoZdro! – może do dzisiaj nie zostałaby wykryta choroba mojego syna. Zachęcam wszystkich rodziców, by wyrazili zgodę i zapisali swoje pociechy na badania organizowane przez Fundację Medicover, ponieważ może to zmniejszyć ryzyko wystąpienia u nich szeregu chorób w przyszłości – chorób serca, cukrzycy i wielu innych. A co może być ważniejszego dla nas, rodziców, niż zdrowie naszych dzieci?

Comments are closed.