Dobiega końca II edycja Programu PoZdro! w Lublinie. Dla wszystkich uczniów pierwszych klas szkół gimnazjalnych, którzy nie zdążyli sprawdzić swojego stanu zdrowia, Fundacja Medicover przygotowała dodatkowy termin 27 kwietnia. Badania są bezpłatne, wystarczy jedynie zgoda opiekuna.
Badania przesiewowe odbędą się w Centrum Medicover w Lublinie, przy ul. Wallenroda 4C w następującym terminie:

• 27 kwietnia, środa,  16.00 – 19.00

Badania są w pełni bezpłatne, nieinwazyjne, trwają około 20 minut i obejmują: badania wzroku, pomiar ciśnienia, sprawności krążeniowo-oddechowej, postawy, masy oraz składu ciała i są idealną okazją do sprawdzenia stanu zdrowia dziecka. Może w nich wziąć udział każdy uczeń lubelskiego gimnazjum, uczęszczający w roku szkolnym 2015/2016 do pierwszej klasy. Jedynym wymogiem jest podpisanie zgody przez opiekuna dziecka.
– 90 proc. przypadków cukrzycy to cukrzyca typu 2, która rozwija się latami i której początki mają miejsce w coraz młodszym wieku. –  mówi Monika Lipińska Zastępca Prezydenta ds. Społecznych. – Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia, którego hasłem przewodnim w tym roku była walka z cukrzycą. Cukrzycę typu 2 da się pokonać, m.in. poprzez regularne sprawdzanie stanu swojego zdrowia. Dlatego tym bardziej zachęcam rodziców, aby wyrazili zgody na bezpłatne badania w ramach Programu PoZdro! Fundacji Medicover”.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Koordynatorem Lokalnym Programu PoZdro! w Lublinie pod adresem mailowym: agnieszka.skowronska@medicover.pl lub telefonicznie: 500 900 777 (od wt. do pt. w godz. 12.00 – 20.00 oraz w sob. w godz. 10.00 – 14.00
Zgoda na udział w badaniach jest dostępna pod adresem:
www.bit.ly/PoZdro-zgoda-badania
Zapraszamy!