Dobiega końca II edycja Programu PoZdro! w Lublinie. Dla wszystkich uczniów pierwszych klas szkół gimnazjalnych, którzy nie zdążyli sprawdzić swojego stanu zdrowia, Fundacja Medicover przygotowała dwa dodatkowe terminy: 22 i 27 kwietnia. Badania są bezpłatne, wystarczy jedynie zgoda opiekuna.
Badania przesiewowe odbędą się w Centrum Medicover w Lublinie, przy ul. Wallenroda 4C w następujących terminach:

• 22 kwietnia, piątek, 16.00 – 19.00
  • 27 kwietnia, środa, 16.00 – 19.00

Badania są w pełni bezpłatne, nieinwazyjne, trwają około 20 minut i obejmują: badania wzroku, pomiar ciśnienia, sprawności krążeniowo-oddechowej, postawy, masy oraz składu ciała i są idealną okazją do sprawdzenia stanu zdrowia dziecka. Może w nich wziąć udział każdy uczeń lubelskiego gimnazjum, uczęszczający w roku szkolnym 2015/2016 do pierwszej klasy. Jedynym wymogiem jest podpisanie zgody przez opiekuna dziecka.
90 proc. przypadków cukrzycy to cukrzyca typu 2, która rozwija się latami i której początki mają miejsce w coraz młodszym wiekumówi Monika Lipińska Zastępca Prezydenta ds. Społecznych.Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia, którego hasłem przewodnim w tym roku była walka z cukrzycą. Cukrzycę typu 2 da się pokonać, m.in. poprzez regularne sprawdzanie stanu swojego zdrowia. Dlatego tym bardziej zachęcam rodziców, aby wyrazili zgody na bezpłatne badania w ramach Programu PoZdro! Fundacji Medicover.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Koordynatorem Lokalnym Programu PoZdro! w Lublinie pod adresem mailowym: agnieszka.skowronska@medicover.pl lub telefonicznie: 500 900 777 (od wt. do pt. w godz. 12.00 – 20.00 oraz w sob. w godz. 10.00 – 14.00).