Czy wiecie, że Fundacja Medicover oprócz Programu PoZdro! realizuje również szereg innych projektów, akcji oraz przedsięwzięć społecznych i wolontariackich? Niedawno, byliśmy częścią cudownego przedsięwzięcia. Dziś pragniemy podzielić się z Wami niezwykłą, chwytającą za serce historią o dzieciach, które w IOP czekają na adopcyjnych rodziców…
Na przełomie listopada i grudnia 2017 roku Fundacja Medicover skoordynowała remont miejsca, które otacza opieką noworodki i niemowlęta pozbawione czasowo lub trwale opieki rodziców. Niezwykle krzepiąca w tym wszystkim jest świadomość, że tak wiele osób zareagowało na nasz apel o potrzebną pomoc. W remont bezinteresownie zaangażowało się ok. 400 osób, ludzi ze wspaniałym sercem. Odzew na naszą akcję przerósł naprawdę nasze najśmielsze oczekiwania!
Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny został oficjalnie otwarty po remoncie w lutym, bieżącego roku. Dzieci wróciły do przepięknie odmienionego, bajkowego miejsca przepełnionego ciepłem, gdzie, mamy nadzieję, mogą poczuć się prawie… jak w domu! ☺
Zachęcamy Was gorąco do obejrzenia filmiku przedstawiającego tą cudowną opowieść! ☺

Zapraszamy również na stronę remontu:
Choć Program PoZdro! jest najbardziej rozbudowanym i niezwykle ważnym dla nas Programem Fundacji Medicover, to nie jedynym! ☺ W ubiegłym roku Fundacja Medicover zrealizowała aż 48 projektów społecznych i wsparła 47 instytucji. 817 osób – wolontariuszy Fundacji (pracowników różnych spółek Medicover), przepracowało na wolontariacie w sumie 6 210 h. Od 6 lat organizujemy również Rajd Rowerowy wolontariuszy Fundacji Medicover „Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2”. W jego trakcie uczestnicy przemierzają długie kilometry, by przekonywać, że ruch to zdrowie! W tym roku, na przełomie czerwca i lipca, czeka nas jego kolejna, szósta już odsłona.
Bo przecież… razem możemy więcej!!! PoZdro!