We Wrocławiu ruszyła druga edycja Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro! Fundacji Medicover. Wszyscy uczniowie pierwszych klas gimnazjalnych mogą sprawdzić swój stan zdrowia, wystarczy zgoda opiekuna. Badania są bezpłatne i nieinwazyjne.
Do drugiej edycji Programu PoZdro! we Wrocławiu zaproszone zostały wszystkie szkoły gimnazjalne w mieście. Aby dziecko wzięło udział w badaniu, tzw. Kompleksowej Analizie Zdrowotnej, wystarczy zgoda opiekuna. Zgody dostępne są u wychowawców oraz na naszej stronie internetowej DO POBRANIA TUTAJ. Badania są bezpłatne, nieinwazyjne, przeprowadzane na terenie szkoły dziecka w czasie zajęć lekcyjnych, trwają ok. 20 minut i obejmują: ocenę ostrości widzenia, postawy ciała, sprawności krążeniowo-oddechowej, masy i składu ciała.
We Wrocławiu prowadzimy kilkadziesiąt programów prozdrowotnych, sportowych i społecznych, Ale znamy też wyniki badań, które mówią, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Dlatego zachęcamy rodziców do wyrażania zgód na udział w badaniach PoZdro! Im więcej podejmujemy działań – tym lepiej. – podkreśla Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Wrocław.
Na konferencji prasowej zaakcentowana została rola aktywności fizycznej w profilaktyce chorób cywilizacyjnych.
Sport kształtuje naszą osobowość – uczy odpowiedzialności, wytrwałości, pracy zespołowej. A co najważniejsze – bez sportu nie ma zdrowia – powiedział Tomasz Motyka, trener PoZdro!, szpadzista, medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie.
W konferencji wzięli udział: Jarosław Delewski, Dyrektor Departamentu Edukacji, Jadwiga Ardella- Książek, Z-ca Dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji Medicover, Katarzyna Kostuch, Koordynator Lokalny Programu PoZdro! oraz Tomasz Motyka, szpadzista, medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie.