Fundacja Medicover – organizacja pożytku publicznego

Logo Fundacja Medicover

Daria Sitko Dietetyk:
Trzeba dziecku uświadomić jak bardzo ważne są przerwy między posiłkami. Podjadanie zaburza gospodarkę węglowodanową (glukoza i insulina), im będzie częściej podjadać tym organizm będzie się ciągle domagać czegoś. Ustalić z dzieckiem konkretne godziny ( w weekend można zacząć później śniadanie), ustawić przypomnienia w komórce. Kiedy w między czasie dziecko poczuje głód „oszukać” organizm wodą ;)) Jest to możliwe, tylko trzeba samodyscypliny.
Joanna Smarzak
Starajmy się np; zacząć od tego aby ustalić z dzieckiem, o której możemy zjeść najpóźniej kolację np; do 19.30 przypominamy dziecku jeśli zbliża się ta godzina , że proszę zjeść bo później nie będzie kolacji tylko herbata lub woda. Niech dziecko ustawi sobie alarm w telefonie ale my również pilnujemy czasu. Zaczynamy od ustalenia posiłków w dzień wolny pilnujmy sami przypominajmy.
Ustalmy wspólnie z dzieckiem jakie pory będą dla niego najlepsze niech samo zaproponuje. Można też zaproponować zapisywanie, o której był posiłek.
Karolina Kryszkiewicz – dietetyk – warszawa

  • Należy pamiętać o wszystkich napojach jakie spożywamy w ciągu dnia. Kawa z mlekiem czy szklanka soku, liczy się jako posiłek i spożywane między posiłkami, zaburzają nasz rytm.
  • Jeżeli z rana nie możemy przełknąć stałego pokarmu, można przygotowywać pożywne koktajle.
  • Posiłki można przesuwać w ciągu dnia, np. w szkole lub pracy zjeść 2 mniejsze posiłki tj 2 śniadanie i podwieczorek/ przekąskę, a po powrocie do domu zjeść ciepły obiad. Należy wtedy pamiętać o wielkości porcji i nie spożywać dużego obiadu tuż przed snem.

Katarzyna Kosińska – dietetyk – warszawa

  • wypisane godziny na lodówce drukowanymi literami tak żeby codziennie na nie patrzeć

Natalia Ciesielczuk – dietetyk – Lublin
Trzeba tylko sobie dobrze wszystko zaplanować, najlepiej dzień/dwa wcześniej, kiedy jaki posiłek w domu, co ze sobą do pojemnika, co po przyjściu ze szkoły, co trzeba kupić, żeby przygotować posiłki na następny dzień… itp.itd. można by całe wypracowanie napisać o organizacji czasu

Skip to content