The International CSR Excellence Award – ZŁOTO DLA FUNDACJI MEDICOVER

Z radością dzielimy się z Wami wiadomością, iż Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!, w lipcu tego roku został uhonorowany prestiżową, międzynarodową nagrodą The International CSR Excellence Awards 2018 w kategorii „Komunikacja”. Nagrodą jest piękna statuetka w formie kryształowego serca.
Zwycięzców szóstej już edycji konkursu ogłoszono podczas uroczystej Ceremonii w The Royal Academy of Dramatic Art (RADA) w Londynie, 16 lipca 2018 roku. Fundacja Medicover z Programem PoZdro! została wybrana spośród ponad 100 innych nominowanych organizacji, które rywalizowały o złote, srebrne i brązowe laury w 24 kategoriach.
W tym roku Fundacja Medicover otrzymała złote serce za skierowany do uczniów i ich rodzin, prowadzony w Polsce od 2014 roku, Program PoZdro!. Ten profilaktyczno-edukacyjny, holistyczny program przeciwdziała epidemii cukrzycy typu 2, nadwadze i otyłości wśród polskich uczniów. Skalą działań w różnej formie objął dotąd ponad 60 tys. dzieci. W ramach Programu, w szkolnych badaniach przesiewowych sprawdzony został stan zdrowia 24 000 uczniów, określający ryzyko zachorowania danego dziecka na cukrzycę typu 2. Ponad 3 tys. uczniów ze stwierdzonymi czynnikami zachorowania, w gronie rodziny zostało objętych przez Fundację 2-letnim cyklem bezpłatnej, specjalistycznej Zintegrowanej Opieki Indywidualnej, m.in. konsultacji ze specjalistami, warsztatów edukacyjnych, atrakcyjnych zajęć sportowych.
Program ma na celu poprawę stanu zdrowia, samopoczucia i kondycji fizycznej dzieci, by pomóc im wyjść grupy ryzyka, podnieść świadomość zdrowotną i żywieniową całych rodzin, ale również szerzej – całego społeczeństwa. Więcej o Programie PoZdro! na stronie www.po-zdro.pl oraz na FP www.facebook.com/ProgramPoZdro – zachęcamy Was gorąco do polubienia naszego profilu.
PoZdro! co roku prowadzi specjalne akcje społeczno-edukacyjne, promujące zdrowy styl życia, dla których okazją jest m.in. obchodzony corocznie 14.11 Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Ich ambasadorami są m.in. popularni młodzi youtuberzy. O ostatniej kampanii przeczytacie tutaj.

W ostatnich latach, Fundacja Medicover została doceniona w tymże konkursie aż czterokrotnie.

W roku 2017, trzy statuetki – złoto, srebro i brąz – zostały nam przyznane za: skalę, formułę i efekty działania Programu PoZdro!; działalność charytatywną, akcje i organizację Wolontariatu Pracowniczego; przeprowadzenie pierwszej polskiej edycji konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii.
W edycji 2016, Fundacja otrzymała złoty laur za całokształt pracy na rzecz zdrowego społeczeństwa – projektów podnoszących świadomość, edukacyjnych, profilaktycznych i charytatywnych, zarówno w kraju, jak i poza granicami Polski.
The International CSR Excellence Awards jest dorocznym konkursem, organizowanym przez brytyjską The Green Organisation. Honoruje firmy oraz instytucje z całego świata „które mają serce i zmieniają świat na lepsze”, wyróżniające się odpowiedzialnymi społecznie, dobroczynnymi inicjatywami. Statuetki w symbolicznym kształcie serca przyznawane laureatom podkreślają charakter nominowanych przedsięwzięć oraz pryzmat, przez który przyznawana jest Nagroda. Więcej na temat konkursu na stronie http://csrawards.co.uk/.

Comments are closed.