W ramach cyklu letnich wydarzeń sportowo-edukacyjnych w Lublinie pod hasłem: „Stań się PoZdro! aktywny!”, odbył się bezpłatny trening pokazowy poprowadzony przez Daniela Iwanka, trzykrotnego mistrza świata w karate tradycyjnym.
Uczestnicy zajęć, które odbyły się na Centralnym Placu Zabaw przy Centrum Kultury w Lublinie, mieli okazję poznać tajniki tej dyscypliny oraz porobić ćwiczenia rozwijające koordynację ruchową, równowagę i wytrzymałość.
Rezultaty opracowanych przeze mnie programów sportowych”Pierwszy krok” oraz „Trzymaj pion” udowadniają, że im wcześniej rozpoczynamy edukację sportową tym lepiej. Sport nie musi być wyczynowy i nawet niewielka, ale regularna dawka ruchu pozytywnie wpływa na rozwój młodych ludzi. – mówi Daniel Iwanek – Bez sportu nie ma zdrowia, a bez zdrowia, nie ma nic. Warto stać się PoZdro! aktywnym!
Program PoZdro! został ciepło przyjęty przez władze Lublina, które są bardzo zaangażowane w prowadzenie działań prozdrowotnych. Dlatego też z największą przyjemnością włączyliśmy się w cykl wydarzeń Lato w mieście 2015 oraz w dobrze znany lublinianom projekt: Centralny Plac Zabaw. Okres wakacji to idealny czas, aby przekonać się, że dzięki uprawianiu sportu zaczynamy czuć się lepiej i mieć więcej, jakże potrzebnej nam w codziennym życiu, energii. – powiedziała Kamila Szarejko,
Kierownik Projektów Fundacji Medicover.
Szczegółowy harmonogram wydarzeń dostępny na naszej stronie.