26 sierpnia 2020 r. odbyła się konferencja prasowa podsumowująca ostatni etap Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!, w którym wzięły udział dzieci z Wrocławia i ościennych gmin.

Wśród zaproszonych przez Marcina Radziwiłła, prezesa Fundacji Medicover, gości – znaleźli się: Joanna Nyczak – Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, Jarosław Delewski – Dyrektor Departamentu Edukacji oraz Wojciech Skiba – Dyrektor Wrocławskiego Centrum Zdrowia. Nie zabrakło również głównych bohaterów wydarzenia: rodzin, które opowiedziały o swoim udziale w Programie oraz specjalistów, zaangażowanych w jego realizację.

Wrocław jest ostatnim miastem prowadzonego od 8 lat Ogólnoposkiego Programu PoZdro!, w ramach którego przebadano do tej pory 24 000 dzieci, a ponad 60 000 skorzystało z różnych form pomocy jakie oferuje ten Program. Wrocławska edycja Programu PoZdro! rozpoczęła się w 2015 roku. Wzięło w niej udział 67 szkół, przebadano 8 282 dzieci, a 1 035 z nich zakwalifikowano do dwuletniej Zintegrowanej Opieki Indywidualnej PoZdro!. Opieka i wsparcie specjalistów oraz zaangażowanie uczestników programu i ich rodzin pozwoliło na zaprowadzenie trwałych, pozytywnych zmian w stylu ich życia oraz sposobie odżywiania.

Podczas konferencji przedstawione zostały wyniki badań oraz skuteczności Programu „PoZdro!” realizowanego we Wrocławiu, ale zapowiedziano również wdrożenie Elektronicznego Systemu Medycyny Szkolnej (ESMS) we wrocławskich placówkach szkolnych. System ten był z dużym powodzeniem wykorzystywany podczas Kompleksowej Analizy Zdrowotnej, czyli badań przesiewowych, prowadzonych w szkołach realizujących program PoZdro! w całej Polsce.