Światowy Dzień Cukrzycy jest obchodzony corocznie 14 listopada przez miliony ludzi na całym świecie w celu zwiększenia świadomości ryzyka cukrzycy i rosnącego zagrożenia dla zdrowia, jakie ta choroba za sobą niesie w obecnych czasach. Zapoczątkowany w 1991 r. przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną, Światowy Dzień Cukrzycy jest obchodzony w tym roku po raz 25. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest „Zobacz Cukrzycę: Działajmy już dziś, by zmienić jutro”.
Zgodnie z hasłem Światowego Dnia Cukrzycy 2016, miasta objęte Ogólnopolskim Programem Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro! rozbłysnęły na niebiesko, pokazując wsparcie dla osób chorych na cukrzycę oraz znaczenie, jakie w zapobieganiu cukrzycy typu 2 ma profilaktyka. W środkach transportu publicznego ruszyła także kampania społeczna informująca o zagrożeniach, jakie niesie za sobą cukrzyca.
W Warszawie, w akcję Programu PoZdro! włączyły się: Hilton Warsaw Hotel & Convenience Centre, Hotel InterContinental Warszawa Centrum, Novotel Centrum Warszawa, warszawskie metro oraz warszawskie tramwaje.
Program PoZdro! jest 5-letnim programem profilaktycznym obejmującym badania przesiewowe, opiekę specjalistyczną i program edukacyjny skierowany do uczniów pierwszych klas szkół gimnazjalnych i ich rodzin. Program jest realizowany w Gdyni, Warszawie, Lublinie oraz Wrocławiu. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny. Do tej pory w ramach profilaktycznych badań przesiewowych, specjaliści PoZdro! przebadali łącznie prawie 15 tysięcy nastolatków. W ramach Programu organizowane są także zajęcia sportowe z gwiazdami sportu oraz Lekcje Multimedialne PoZdro!, które bezpłatnie udostępniane są każdej chętnej placówce. Program jest w pełni realizowany przez Fundację Medicover. Celem Programu PoZdro! jest poprawa stanu zdrowia uczniów poprzez zmniejszenie ryzyka wystąpienia cukrzycy, zwłaszcza typu 2, do której przyczynia się między innymi niezdrowy styl życia.