Pomiar masy i składu ciała, konsultacja dietetyka, Lekcje Multimedialne PoZdro! – tak Fundacja Medicover włącza się w realizowany już od kilku lat projekt Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Badania podstawowej diagnostyki medycznej, edukacja zdrowotna oraz możliwość zostania dawcą szpiku – to wszystko już w najbliższy weekend w Atrium Felicity (sobota, 19 listopada) oraz Galerii Olimp (niedziela, 20 listopada) w Lublinie w godz. 11.00 – 17.00.
Fundacja Medicover po raz drugi włączyła się w ogólnopolską akcję „Zdrowie pod Kontrolą” organizowaną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. W tym roku wszyscy mieszkańcy Lublina będą mogli skorzystać m.in. z bezpłatnych pomiarów masy i składu ciała specjalną wagą do bioimpedancji, zasięgnąć konsultacji specjalisty dietetyka oraz wziąć udział w projekcji Lekcji Multimedialnych PoZdro! na terenie Centrum Handlowego Atrium Felicity (w sobotę, 19 listopada) oraz Galerii Olimp (w niedzielę, 20 listopada). Wydarzenie jest związane z obchodami Światowego Dnia Cukrzycy, w które na terenie Lublina aktywnie włączyli się również organizatorzy Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!, podświetlając miasto na niebiesko – kolor, który symbolizuje solidarność w walce z cukrzycą – epidemią XXI wieku.
Z największą przyjemnością włączyliśmy się w inicjatywę IFMSA-Poland. Profilaktyka dziś,
to zdrowie jutro. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Lublina do skorzystania z szerokiej oferty bezpłatnych badań w najbliższy weekend i zadbania o przyszłość swoją i swoich najbliższych
powiedziała Agnieszka Skowrońska, Koordynator Lokalny Programu PoZdro! w Lublinie.
Pozostałe projekty wchodzące w skład akcji:

• Serce masz tylko jedno – pomiar ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi oraz konsultacja kardiologiczna.
  • Szpital Pluszowego Misia – zabawa edukacyjna dla dzieci.
  • Wyroluj raka – nauka samobadania piersi oraz profilaktyka przeciwnowotworowa.
  • Marrow Hero – informacja o przebiegu procedury transplantacji, zwalczanie krążących stereotypów, rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego.
  • Antitobacco – porady i konsultacje jak skutecznie rzucić palenie.
  • Ratowanie na spontanie – szkolenie z podstaw udzielania i pomocy.
  • Movember – edukacja mężczyzn w zakresie wiedzy o nowotworach jąder i prostaty.

Akcja „Zdrowie pod Kontrolą” organizowana jest pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Lublin, Fundacji Diabeciaki, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oraz Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Diabetologii dr hab. n. med. Krzysztofa Strojka.